OFPOF

Siber Saldırılara Maruz Kalan Deloitte Soruşturma Başlattı

-
268
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Siber Saldırılara Maruz Kalan Deloitte Soruşturma Başlattı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Muhasebe firması Deloitte, e-posta sistemini etkileyen bir siber saldırı hakkında kapsamlı bir soruşturma başlattığını açıkladı.

Şirket Pazartesi günü yapılan açıklamada, ihlalin "çok az sayıda müşteriyi" etkilediğini ve durumun hükümet yetkililerine haberdar edildiğini söyledi.

Guardian gazetesi Pazartesi günü, ihlal edilen sistemin büyük şirketler ve ABD devlet daireleri dahil bir Dizi müşteriden gelen bilgilere sahip olduğunu bildirdi.

Gazete, bilgisayar korsanlarının geçtiğimiz sonbaharda bir yönetici hesabından girmesini ve saldırının Mart ayında keşfedildiğini açıkladı.

Deloitte, "müşteri işlerinde, Deloitte'ın müşterilere veya tüketicilere hizmet vermeye devam etme kabiliyetinde herhangi bir aksama olmadığını" belirtti.

İngiltere merkezli Deloitte şirketi, müşterilerine birçok danışmanlık hizmeti sunuyor. Şirket 31 Mayıs'ta sona eren mali yılda 38.8 milyar dolar miktarında gelir elde etmeyi başarmıştı.

Deloitte, Risk Danışmanlığı işinin siber güvenlik önerileri için artan bir talep gördüğünü belirtti. Şirket, Siber İstihbarat Merkezi'ni başlatarak, müşterilerine tehdit analizi ve yönetimi sunan bir çalışma içerisine girdi. 

Şirket savunma sistemleri hakkında, "Siber güvenlik savunmalarında sınıfının en iyisidir, gizli bilgileri korumak büyük yatırım yapmaya ve siber güvenliği sürekli olarak gözden geçirmeye ve geliştirmeye bağlıdır" dedi.

Kaynak: gadgets.ndtv.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık