OFPOF

Siber Güvenlik Uzmanları İçin İhtiyaç, Saldırıların Yaygınlaşması ile Arttı

-
284
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Siber Güvenlik Uzmanları İçin İhtiyaç, Saldırıların Yaygınlaşması ile Arttı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Siber bir saldırıya maruz kalma olasılığı, bilgisayar korsanlarının daha yaygın ve sofistike hale gelmesi ile gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

CyberArk'a göre, 2016 yılının ilk yarısında her gün 3 milyondan fazla veri kayboldu veya çalındı. Federal Soruşturma Bürosu (FBI), 2015'e göre yüzde 300'lük bir artışla korsanların bir fidye ödemediği sürece bir kurbanın verilerini yayınlama tehdidinde bulunduğu 4000'den fazla fidye saldırısı bildirdi. 2016'da her 131 e-postadan birinde kötü amaçlı yazılım bulunmakta ve bu da beş yıldaki en yüksek oran olduğu anlamına geliyor.

Ulusal bir siber güvenlik danışmanı olan Ed Rojas "Siber güvenlik asla bitmeyen, sürekli değişen bir faaliyettir," dedi. "Her saat yeni bir malware tespit ediliyor veya ilerleme kaydedilen yeni bir saldırı bulunuyor. teknoloji, hayatımızı kolaylaştıracak şekilde geliştikçe, saldırı vektörleri olarak bilinen şeyi yapıyor. Herkes her an kurban olabilir."

Saldırı araçlarının izlenmesi gittikçe zorlaşıyor. Bilgisayar korsanları, kendilerini bir kullanıcının arkadaşı olarak gizlemek ve virüsleri içeren mesajlar ve bağlantılar göndermek için Facebook gibi sosyal medya sitelerini kullanabiliyorlar. Massachusetts Institute of Technology'de profesör olan John Williams "Saldırı araçları çok daha iyi hale geliyor," dedi. "Saldırı araçları için orada bir pazar var. Şu anda, tüm avantajlar bilgisayar korsanlarının lehine. Saldırganlar sizi seçerse, kendinizi savunmak çok zordur." diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: www.metrowestdailynews.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık