OFPOF

Qualcomm, Apple'a Karşı Davranıyor

-
310
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Qualcomm, Apple'a Karşı Davranıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Kasıtlı yanlış beyanda bulunma ve sözleşmenin ihlal edildiğini iddia eden Qualcoom Apple’ı haksız buluyor.

Qualcomm, Apple'ın şirket aleyhindeki 1 milyar dolarlık dava karşısında geri adım atmak için Apple'ın hatalarını gözler önüne sermeye çalışıyor.

TechCrunch dava süresince Qualcomm, Apple'ın "Qualcomm ile ihlal edilen anlaşmalar ve yanlış tanımlanmış anlaşmalar ve müzakereler" gerçekleştirdiğini iddia ediyor. Raporda, Apple'ın Qualcomm imalat ortaklarına, yani Apple cihazlarını inşa etmek için Qualcomm lisanslarını kullananlara müdahale etmekle suçlandığı da ekleniyor.

Qualcomm'un genel müdür yardımcısı ve genel danışmanı, "Apple, dünyadaki en karlı şirketi haline getiren inanılmaz iPhone franchise'ini inşa edemez ve Qualcomm'un temel hücresel teknolojilerine güvenmeden akıllı telefon kârlarının yüzde 90'ından fazlasını elde etti. Şimdi, on yıllık bir geçmişe dayanan büyümenin ardından, Apple bu teknolojilerin iyi kurulmuş ve devam eden değerini kabul etmeyi reddetti." dedi.

Apple, Qualcomm'a karşı düzenlediği kendi dava dosyasında Qualcomm'un fiyat sabitleme işine girdiğini ve yonga tasarımcısının, lisans modeli ile önemli bileşenler fiyatlarını şişirdiğini iddia ediyor.

Qualcomm lisanslama modeli, müşterilere, çip başına sabit bir fiyattan ziyade üretilen nihai ürünün fiyatına dayanır. Apple, bu lisanslama modelinden özellikle hoşnut görünüyor anlaşılır bir şekilde. Sonuçta, dünyadaki en pahalı telefonlardan bazılarını çıkarıyorlar şeklinde savunma yaptı.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık