OFPOF

Paytm ve Snapdeal Birleşme Kararı Aldı

-
14
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Paytm ve Snapdeal Birleşme Kararı Aldı
230 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Henüz resmi bir şekilde anlaşma onaylanmamış olsa da Alibaba tarafından yürütülen süreçte büyük aşamalar kaydedildi.

Paytm ve Snapdeal'in, hisse senedi işlemlerinde birleşmeler için görüşmeler yaptığı bildirildi. Herhangi bir resmi açıklama yapılmaması ile birlikte konu ile ilgili bazı kişiler anlaşmanın olmadığı belirtmese de müzakerelerin tekrar başlaması ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi.

Fakat Paytm tarafından, sadece dijital pazarın ürünü değil Paytm'ın çevrimiçi pazar yerinin değerlendirildiği düşünülüyor. Çünkü artık popüler hale gelen birçok alışveriş sitesinde de oldukça yoğun kullanılıyor.

Elbette bu bilgiler tamamen doğrulanmadı, ancak şirketler bir anlaşmaya vardığında, Alibaba yeni varlığın en büyük hissedarı olacak. Dünyanın en büyük e-ticaret şirketi Alibaba, Paytm'da yüzde 40, Snapdeal'da yüzde 3 civarında bir paya sahiptir.

Paytm'ın çevrimiçi pazar alanı şu anda Alibaba ve SAIF Ortaklarından fon alımı yapan 'Paytm E-commerce Private Limited' altında yer alıyor. Softbank, Snapdeal'daki önemli bir yatırımcının yanı sıra Alibaba'daki bir hisseden olduğu için de önemli bir rol oynayacaktır. Anlaşma çerçevesinde yer alan yöneticilerden biri de "Snapdeal ve Paytm firmaları güçlerini birleştirmek için görüşmelerde bulundular ve bu anlaşma her ikisinde de pay sahibi Alibaba tarafından yönlendirildi." dedi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık