OFPOF

Ola ve Uber Hindistan’da Beklenmedik Şekilde Durduruldu

-
275
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ola ve Uber Hindistan’da Beklenmedik Şekilde Durduruldu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Hindistan büyük şehirlerde taksi trafiğini azaltmak için özel araçlar ile anlaşmayı planlıyor ve bu konuda çalışmalara başladı.

Hindistan, otomobil sahipliğini azaltmak ve büyük şehirlerde artan trafik tıkanıklığını azaltmak için ortak araç olarak özel araçların kullanılmasını inceliyor. Bu konuda bilgisi olan kaynaklar Reuters'e bu şekilde demeç verdiler.

Başbakan Narendra Modi başkanlığındaki Hindistan'ın federal düşünce kuruluşu, özel otomobilleri taksi olarak kullanmanın ekonomik ve çevresel etkisini değerlendirmek için yolculuk paylaşımı şirketi Uber Technologies'le birlikte şirketlerle ortaklık kurdu.

Taksi olarak kullanılabilecek araçların kullanılabilirliğini artırmak Uber ve SoftBank destekli yerel rakibi Ola'ya hoş geldiniz haberi olurdu, ancak daha sıkı araç testleriyle karşı karşıya kalırken tipik olarak ticari lisanslar için daha yüksek ücret ödeyen taksi operatörleriyle gerginliği artırabilir. Resmi yetkili, üç aylık bir çalışmanın güvenlik, düzenleyici, vergi ve sigorta etkilerine bakacağını ekleyerek, Hindistan'ın hükümeti özel araçların sahipliğini azaltmak istiyor.

Bir Uber sözcüsü, özel araçların paylaşımının tıkanıklığı azaltmasına ve araçların daha verimli kullanılmasını sağlamasına yardımcı olduğunu söyledi. "Hindistan'daki bir Dizi menfaat sahibiyle bu vizyonu gerçekleştirmenin en iyi yolu hakkında ilgi çekiyoruz" dedi.

kaynak(tech.firstpost.com)

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık