OFPOF

NPCI, Bhim ve UPI'de Herhangi Bir Güvenlik Açığı Bulunmadığından Emin

-
226
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
NPCI, Bhim ve UPI'de Herhangi Bir Güvenlik Açığı Bulunmadığından Emin
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bhim ve UPI, NPCI tarafından güvenlik denetimlerine tabii tutuldu ve herhangi bir problem bulunmadığı açıklandı.

Pazartesi günü Hindistan Ulusal Ödemeler Şirketi (NPCI), Bharat Arayüzü Parası (Bhim) veya Birleştirilmiş Ödemeler Arabirimi (UPI) uygulamaları için "herhangi bir sistem boşluğu ve zayıflığı"nın olmadığını bildirdi. NPCI Genel Müdürü ve CEO'su A.P Hota, "Yoğun testler, sağlam güvenlik tanımlarının, tasarımların ve UPI altyapısının sürekli olarak denetimini yaptık." dedi.

Bhim veya UPI'nin NPCI tarafından yönetildiği ortamın, PCI DSS ISO 27001 gibi en iyi küresel uygulamalarla yüksek güvenlikli ve sertifikalı olduğunu ve tanınmış BT güvenlik firmaları tarafından denetlendiğini söyledi. Hota, bazı bankaların UPI uygulamalarında teknik arıza konusunda bazı medya raporlarına atıfta bulundu ve NPCI'nin dolandırıcılık veya sistem sorunlarını ve bunları düzeltmek için bankalar için yeterli yönetim mekanizmasını uyguladığını da ekledi.

Bhim piyasaya çıktığından beri, 5,1 milyon müşterinin banka hesaplarıyla bağlantılandırdığı 19.16 milyon indirimin yapıldığını açıkladı. "Tüm siteler mutlaka aktivasyona ve kullanıma neden olmasa da birçok durumda, mobil numaralarını banka hesabına bağlamadıklarını görmek için indirmişler." dedi. Buna göre, hükümet, bankaların müşterilerine ulaşması ve en erken mobil bankacılık hizmetlerinin evrensel kabulünü sağlamaları beklenen banka hesaplarıyla cep telefonu numarasını birbirine bağlamak için özel bir araç başlattığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık