OFPOF

Netflix İkinci Çeyrekte Yeni Abone Sayısı Rekorunu Aştı

-
336
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Netflix İkinci Çeyrekte Yeni Abone Sayısı Rekorunu Aştı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Netflix ayrıca yükselen abone sayısı ile her an en yüksek seviyedeki hisselere de sahip olmayı başardı.

Netflix Inc, ikinci çeyrekte 5,2 milyon yeni akışlı müşteri ekleyerek Wall Street tahminlerini ezdi ve 17 Temmuz'da hisse senetlerini %10,4 oranında kaldırarak yabancı aboneliklerin ABD'yi geçtiğini öngördü.

Online televizyon öncüsünün payı, saat başı ticarette 16.82 dolardan 178.55 dolara yükseldi ve 8 Haziran'da tüm zamanların en yüksek gün içi en yüksek seviyesi olan 166.87 doları geçti. Netflix, hissedarlarına gönderdiği bir mektupta, dış büyümenin 2017 yılında yurtdışı pazarlar için ilk tam yıl kârını getirmesini bekliyor. Netflix'in Haziran ayı sonunda ilk kez 52.03 milyonla 51.92 milyona kıyasla yurtdışında ilk kez Birleşik Devletler'de daha fazla abone olduğu kaydedildi.

"13 Neden Neden" ve "Evin Kartları"nın en son sezonunda olduğu gibi, TV dizisinin güçlü bir gösterimi Netflix'in yılın en düşük mevsimi olan ikinci çeyreği için tahmin ettiği daha fazla müşteriyi getirdi. Wall Street, dünya genelinde 3.2 milyon yeni müşteri bekliyordu. Analitik firması FactSet'in verilerine göre, Netflix, ABD pazarında ortalama 4.14 milyon aylık abone ekledi; ortalama analist tahmini 2.59 milyonu aştı.

amerika Birleşik Devletleri'nde 1.07 milyon abone imzaladı ve analistlerin ortalama tahmini 631.000'i geçti.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık