OFPOF

Mühendislere Faydalı Olacak En İyi 8 Web Sitesi

-
1.1b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Mühendislere Faydalı Olacak En İyi 8 Web Sitesi
0 izlenme
Ofpofer
-

Bu siteler, mühendislerin ve mühendis adaylarının mesleği ile alakalı bilgilerini arttırmaya yardımcı olacak. Vakit kaybetmeden listeye geçelim.

1. Grabcad

Grabcad

Cad modellerinin paylaşıldığı bir açıdan bakıldığında mühendislerin sosyal ağı denilebilir. Çizimlerinizi paylaşabilir, paylaşılan Cad dosyalarını indirebilirsiniz. Makine mühendislerinin bilgisayar destekli tasarım konusunda yardım alacağı ilk sitelerdendir.

2. Mühendis Beyinler

Mühendis Beyinler

Ülkemizde en çok bilinen ve ziyaret edilen mühendislik sitesidir. Mühendis Beyinler'de sadece makine mühendisliği değil aynı zamanda diğer birçok mühendislik dalında bilgilendirici, özgün makaleler bulunmaktadır. Ayrıca mühendis Beyinler forumuna üye olarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

3. Mühendislik Bilgileri

Mühendislik Bilgileri

Makine mühendisliği için önemli  formüller, makine elemanlarının ayrıntılı anlatımı, pompa, fan seçimi vs gibi birçok konuda özgün yazılar bulabilirsiniz.

4. Efunda

Efunda

Makine mühendisleri için harika bir kaynaktır. Yüzlerce farklı malzeme, denklem ve formüle ulaşabilirsiniz. Forumu sayesinde diğer mühendislerden yardım isteyebilirsiniz.

5. ​İnteresting Engineering

​İnteresting Engineering

bilim dünyasındaki gelişmeleri, teknoloji ve mühendislik haberlerini bulabileceğiniz bir sitedir. Başarılı bir Facebook sayfası vardır. Onu da takip etmeniz önerilir.

6. Mechengg

Mechengg

Makine mühendisleri için kurulmuş bir web sitesidir. Bu sitede makine mühendisliği temel terimleri hakkında birçok makale ve örnek mekanik projeler bulunmaktadır.

7. Yakın Kampüs

Yakın Kampüs

Autocad, Solidworks, Java, 3Ds Max, Excel gibi birçok programın ücretli ve ücretsiz olmak üzere eğitim videolarının bulunduğu sitedir. Aynı zamanda Yakın Kampüs'ün Youtube kanalı da bulunmaktadır.

8. Solidworks Video

Solidworks Video

Sıfırdan Solidworks öğrenmek isteyenler için harika bir sitedir. Videolu dersleri sayesinde Solidworks'u siz de öğrenebilirsiniz. Dersler ücretsizdir. Solidworks 2D, 3D modelleme, teknik resim, sac modelleme hakkında birçok video vardır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.