OFPOF

Mozilla Firefox, Windows Xp ve Windows Vista'daki Desteğini Bitiriyor

-
272
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Mozilla Firefox, Windows Xp ve Windows Vista'daki Desteğini Bitiriyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Microsoft’un kendi işletim sistemlerine desteğini çekmesi üzerine üçüncü parti yazılımlar da birer birer çekiliyor.

Mozilla, Windows Xp ve Windows Vista'daki Firefox güncellemelerini bitiriyor. Firefox'un destek sitesindeki bir yazıya göre, Microsoft tarafından eski işletim sistemlerinde popüler tarayıcının son desteklenen sürümü Firefox Version 52 olacak. Microsoft'un desteklediği işletim sistemleri artık Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 ile sınırlı. Eski işletim sistemleri için yeni özellikler duyurulmazken, Firefox Eylül 2017 yılına kadar güvenlik yamaları sağlamaya devam edecek.

Firefox'un eski işletim sistemleri için tarayıcıdaki güncellemeleri bitmesinin başlıca nedeni, makinelerin güvenliği açısından endişe verici olmasıdır, bilindiği üzere artık Microsoft da destek vermiyor bu sistemlere ve yeni güvenlik önlemleri alınmıyor. Microsoft'un kendisi Windows XP ve Windows Vista için destekten çıkmış durumda. Geliştiricilere göre, temel işletim sistemi artık desteklenmediğinde, yazılımın güvenilir ve güvenli bir sürümünü korumak zor. Firefox'u kullanmaya devam etmek isteyenler, daha yeni bir işletim sistemine geçmeleri veya bir Linux dağıtımına geçmeleri gerekecek.

Tarayıcıyı Windows Xp veya Windows Vista üzerinde kullananlar otomatik olarak Firefox'un genişletilmiş destek sürümüne yükseltilecektir. internet Explorer ve google Chrome da dahil olmak üzere diğer rakip tarayıcılar zaten Windows XP ve Windows Vista'yı desteklemeyi durdurdular.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık