OFPOF

Microsoft, Yapay Zeka Tabanlı Otomatik Tehdit Araştırmasını Açıkladı

-
267
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Microsoft, Yapay Zeka Tabanlı Otomatik Tehdit Araştırmasını Açıkladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Microsoft, makinelerin her olayı inceleme yükünü kaldırıp verimliliğini arttıracak ve güvenlik açığını büyük ölçüde giderecek bir duyuruda bulundu.

teknoloji devi Microsoft bugün, Windows Defender Ön Tehdit Koruması'nın (WTP) bir parçası olarak otomatik inceleme ve yanıt verme yetenekleri sunarak kurumsal güvenliğini yeni bir düzeye taşıdığını açıkladı. Bu açıklamayla birlikte, WDATP şimdi tespitten soruşturma ve yanıt vermeye kadar uçtan uca tehdit yaşam döngüsünü kapsayacak. Yeni güvenlik otomasyon yetenekleri ile WDATP yalnızca ihlaller bulmayıp aynı zamanda onları düzeltebilecek.

Şirket, bu duyuru ile Microsoft müşterilerinin cihazlardan, verilerden ve içgörüden modern günümüz tehditlerine karşı daha hızlı hareket etmesini sağlayacağını açıkladı. Her olayın gözden geçirme yükünü kaldırarak, verimliliği artıracak ve güvenlik açığını giderecektir.

Microsoft müşterileri, WDATP'nin uyarıları otomatik olarak araştırmasına, bir tehdidin gerçek olup olmadığını belirlemek için yapay zeka uygulamasına ve hangi eylemin gerçekleştirileceğine karar vermesine izin vererek uyarı hacim zorluklarını çözmek için yapay zeka (AI) teknolojisini kullanabilir ve birkaç dakika içinde de uyarılardan iyileştirmeye gidebilir. 

WDATP, Microsoft'un kurumsal ve tüketici eko-sistemi genelinde her gün günde 970 milyon kötü niyetli güvenlik olayı tespit ediyor ve böylece Akıllı Güvenlik Grafiği her geçen gün daha da zenginleşiyor. Bu şaşırtıcı rakam, tehdit manzarasının büyüklüğünü müşterilere gösteriyor ancak görünürlük sadece yeterli değil. Yeni WDATP otomatik yanıt özellikleri bu yıl müşteriler tarafından görülebilecek. Şirketler, bugün Windows Defender ATP'nin 90 günlük deneme sürümüne kaydolabilir veya mevcut önizleme özelliklerini etkinleştirebilir.

 

kaynak: gizbot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık