OFPOF

Microsoft, Snapchat Hikayelerine Benzer Bir Özellik Olan Skype Önemli Noktaları Tanıtıyor

-
274
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Microsoft, Snapchat Hikayelerine Benzer Bir Özellik Olan Skype Önemli Noktaları Tanıtıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yeni bir Snapchat kopyası da Microsoft'un mesajlaşma, görüntülü ve sesli konuşmaya sahip olan Skype uygulaması tarafından geldi.

Doğrudan Snapchat'tan kopyalayan özelliklerin büyüyen listesine artık Microsoft firmasına ait hem PC’de hem de akıllı telefonlarda kullanıma açık olan mesajlaşma, sesli görüşme ve görüntülü görüşmeler yapılabilen Skype uygulamasını da ekleyebilirsiniz. Perşembe günü Microsoft Corp iletişim servisi, müşterilerin bağlantılarına geçici olarak görünecek fotoğrafları ve videoları çekmelerini sağlayan bir "Önemli Noktalar" özelliği de dahil olmak üzere mobil uygulamasının yeniden tasarlandığını açıkladı.

Bu özellik Snapchat'in "Hikayeler" özelliği ile güçlü bir benzerlik taşıyor. Bu format, sosyal ve mesajlaşma hizmetleri içinde popülerliğini artırıyor ve son zamanlarda Facebook Inc'in uygulayıcı ailesine, özellikle de Instagram tarafından dahil edilmişti ve ardından da Messenger uygulamasına gelmişti. Snap’in tüm özelliklerini bir bir kopyalayan Facebook, eleştiri de alsa tüm bunları başarılı bir şekilde yapmıştı.

Önemli Noktalar, 2006'da video görüşmeleri başlattığı için böyle radikal bir facelift bulunmayan Skype yenilemesinde önemli bir özelliktir. Ayrıca, Microsoft 2011'de Skype'ı 8,5 milyar $ karşılığında satın aldığından beri en kapsamlı güncellemedir. Skype, kesin kullanıcı rakamlarına karşın, yüz milyonlarca aylık kullanıcıya sahip olduklarını iddia ederken, bunların %50'si mobil cihazlara erişiyor. Yeni özelliklerin ve mevcut geniş Skype kullanıcı tabanının kombinasyonunun, kullanıcıları her gün uygulamayı kullanmalarını sağlamak için yeterli bir çizgi olacağı umudunu taşıyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık