OFPOF

Microsoft, Quantum Development Kit’in Ücretsiz Önizlemesini Yayınladı

-
285
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Microsoft, Quantum Development Kit’in Ücretsiz Önizlemesini Yayınladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Kullanıcılar, Visual Studio'ya derin entegrasyon sağlayan Microsoft Quantum Development Kit ücretsiz önizlemesi ile buluştu.

Microsoft, programcıların kuantum bilgisayarlar için kodlamaya başlamasına izin vermek için Quantum Development Kit'in ücretsiz önizlemesini açıkladı. Kuantum bilgisayarlar, geleneksel bilgisayarlarda evrenin öngörülen yaşından daha uzun sürecek olan sorunları insanın çözmesine olanak tanıyan mevcut hesaplama gücünü önemli ölçüde genişletmeyi taahhüt eder.

Kuantum bilgisayarların yapay zekanın yeteneklerini artırması, siber güvenliğin geliştirilmesi ve daha doğal dil işleme kabiliyetine sahip olması bekleniyor. Kuantum hesaplaması, iklim değişikliği ve dünya açlığı da dahil olmak üzere en zor sorunlardan bazılarını çözmek için kullanılabilir.

İlgili kiti Microsoft web sitesinden indirebilirsiniz. Q # (Q sharp) olarak adlandırılan tamamen entegre bir programlama dili, kuantum algoritmalarını test etmek için yerel ve bulut simülasyon ortamlarının yanı sıra kuantum numuneleri, öğreticiler ve yapı bloklarının kütüphaneleri olmak üzere üç ana bileşenden oluşur. Q # programlama dili sıfırdan kuantum bilgisayarlarda özel olarak üretilmiş ve yerli tip bir sisteme sahip. Microsoft, kuantum bilgisayarları en kolay ulaşılabilir üst düzey programlama dili olarak tanımlıyor.

Q # ile yazılan programlar, yerel bir makinedeki bir simülasyon ortamında, hata ayıklama desteğiyle test edilebilir. Microsoft, 40 qubit'i aşan simülasyonlar için Azure'de, kodun optimize edilmesine ve çözümü dağıtmak için gerekli olan kaynakların bir çeşidine ilişkin fikir edinmesine yardımcı olan bir bulut tabanlı simülasyon ortamı sağladı.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık