OFPOF

Microsoft, Groove Music Pass Hizmetini Durdurdu

-
250
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Microsoft, Groove Music Pass Hizmetini Durdurdu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Microsoft, Groove Music Pass 1 Ocak itibari ile geliştirilmeyecek ve hizmet sunmayacak.

Microsoft Corp Pazartesi günü yaptığı Groove Music Pass abonelik hizmetini durdurarak mevcut müşterilerin şarkı listelerini ve müzik koleksiyonlarını Spotify'a taşımasına izin verdi. Şirketin bir blog yazısında söylediği gibi, Groove Music uygulaması artık 31 Aralık'tan sonra müzik akışını, satın alınmasını ve indirilmesini sağlayacak seçenek sunmayacak.

Microsoft, bu hizmeti Ekim 2012'de Xbox Music olarak sundu ve Windows Store üzerinden abonelik veya satın alma yoluyla müzik akışını sunuyordu.

Uzun süredir hizmet veren ancak bir türlü bekleneni karşılamayan Groove Music Pass Spotify, Apple Music ve Amazon Music Pass gibi uygulamalara yenik düşmekten kurtulamadı ve kullanıcının da azalması ile birlikte artık geliştirme yapılmayacağı açıkladı. Şimdi ise var olan kullanıcıların büyük bir bölümünün Spotify’a geçeceği tahmin ediliyor.

Ancak şirket, sahibi olduğu müziği çalma ve yönetmeyi desteklemek için tüm Windows aygıtlarındaki Groove Music uygulamasını güncellemeyi sürdüreceğini söyledi.

Microsoft aralarındaki Spotify’ı kullanmak istemeyen kullanıcıları için de ayrıca Amazon Music Pass uygulaması entegresine izin veriyor ve bunun önemli bir hamle olacağına inanılıyor.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık