OFPOF

Microsoft, Cloud ile Büyüme Kaydederken İşletim Sisteminde Zarar Etmeye Başladı

-
260
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Microsoft, Cloud ile Büyüme Kaydederken İşletim Sisteminde Zarar Etmeye Başladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

2013 yılından itibaren yatırım yapılan Microsoft Cloud hizmetleri büyümeye başladı ancak işletim sistemi yakında sonunu görebilir.

Cloud hizmetlerinde yeni geliştirmeler yapan ve büyük yatırımlar yapan Microsoft, bu hedeflerinin amaçlarına ulaşmaya başladığını yavaş yavaş kanıtlamaya başladı diyebiliriz. 2017 yılının üçüncü çeyreğinde ticari Cloud'un yıllık satış geliri işlem oranının 15,2 milyar doları aştığını açıkladı.

'Intelligent Cloud'daki gelir 6,8 milyar dolar ve %11 oranında arttı. Sunucu ürünleri ve Cloud hizmetleri gelirleri Azure'nin %93 büyümesiyle %15 arttı.

Kurumsal Hizmetler geliri, önde gelen destek hizmetleri ve danışmanlık alanındaki büyüme ile dengelenen özel destek anlaşmalarındaki düşüşlerle birlikte %1 oranında azaldı.

Microsoft'un Genel Sekreteri Satya Nadella, Perşembe günü yaptığı açıklamada, büyük şirketlerden küçük ve orta ölçekli işletmelere, dünyadaki kâr amacı gütmeyen kuruluşlara kadar, kuruluşların Microsoft'un Cloud platformlarını kullanarak dijital dönüşümlerini güçlendirdiklerini söyledi.

Kişisel bilgisayar işlemlerinde elde edilen gelir 8.8 milyar dolardı ve başta telefon gelirinin düşmesi nedeniyle %7 azaldı. Windows OEM gelirleri %5 arttı.

Windows ticari ürünleri ve Cloud hizmetleri gelirleri %6 artarken yüzey geliri %26 azaldı.

Nitekim, bu sene sonunda Microsoft'un akıllı telefon ekosisteminin sonunu görebilecekmiş gibi görünüyor. Microsoft gözlemci Paul Thurrot, Microsoft'un akıllı telefon ekosisteminin nihayetinde Haziran ayının sonuna kadar nasıl sonuçlanacağını anlatan kısa bir açıklama yapmıştı.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık