OFPOF

Microsoft, 3.000 Kişiyi İşten Çıkaracak

-
279
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Microsoft, 3.000 Kişiyi İşten Çıkaracak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Microsoft büyük bir yeniden yapılandırma projesinin parçası olarak ABD dışındaki satış ekiplerinde toplu yenilenmeler yapacak.

Microsoft, büyüyen bulut ticaretine odaklanmak amacıyla Perşembe günü, ABD dışındaki satış ekiplerinde yaklaşık 3.000 işten çıkarmaya neden olacak büyük bir yeniden yapılanma gerçekleştirileceğini açıkladı.

CNBC'nin bir raporuna göre, işten çıkarmalar, şirketin toplam satış gücünün yüzde 10'undan azını oluşturuyor. Hindistan'daki Microsoft işçilerini etkileyip etkilemeyeceği hala net değil. "Microsoft, müşterilerimize ve ortaklarına daha iyi hizmet verecek değişiklikler yapıyor. Bugün, bazı çalışanların mesleklerinin göz önünde bulundurulduğunu veya pozisyonlarının ortadan kaldırılacağını bildirmek için adımlar atıyoruz "diye konuşan bir Microsoft sözcüsü CNBC'ye verdiği demeçe şöyle devam etti;

"Bütün şirketler gibi biz de işimizi düzenli olarak değerlendiriyoruz. Bu, bazı yerlerde artan yatırıma ve zaman zaman başkalarına yeniden dağıtım yapılmasına neden olabilir." dedi. 

The Verge'ye göre, Microsoft'un bulut ve sunucu hizmetleri, yakın geçmişte sunucu ürünleri ve bulut hizmetleri gelirleri yüzde 15 arttı ve Azure geliri son çeyrekte yüzde 93 büyüyerek gelir sağlamıştı.

ABD merkezli analist evi Pacific Crest Securities, geçtiğimiz ay Microsoft Azure Cloud platformunun Amazon Web Services'i (AWS) bu yıl genel bulut pazarında gelir lideri olarak geçebileceğini söyledi. TechCrunch geçen hafta Microsoft'un dünya çapında "binlerce" işçi bırakmayı planladığını bildirdi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık