OFPOF

Mark Zuckerberg, Facebook'un Sosyal Altyapı Olacağını Söyledi

-
36
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Mark Zuckerberg, Facebook'un Sosyal Altyapı Olacağını Söyledi
257 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Mark Zuckerberg küreselleşen dünya ve artan politikalar ile birliğin Facebook üzerinde kurulabileceğine dikkat çekti.

Dünyanın en büyük sosyal ağının kurucusu Zuckerberg, 5.700 kelimelik bir bildiride, dünyanın 19. yüzyılda İç Savaşı döneminde ABD'li başkan yardımcısı Abraham Lincoln'ün verdiği demeçle onun hikayesiyle anıldı ve iş dünyası için sıra dışı bir felsefi tarama önerdiğini söyledi. Facebook Inc CEO'su Mark Zuckerberg, şirketin Perşembe günü artan tecrit politikasına karşı bir savunma olarak hizmet eden ve şirketin Facebook sosyal paylaşım platformunun dünyanın "sosyal altyapısı" olabileceğini yazan bildiri okudu.

Zuckerberg, Facebook'un, arkadaşlarının ve ailelerin iletişim kurmaları için bir ağ olarak köklerini aşabileceğini söyledi. Bu ağlar, hepsi "topluluklar" olarak anılacak beş alanda rol oynayabileceğini düşündü; geleneksel kurumları güçlendirmekten, krizler sırasında ve sonrasında yardım, vatandaşlığa katılımı artırma gibi... Facebook hakkındaki yorumlarda bazı kullanıcılar Zuckerberg'in pozitif olmanın notuna övgüde bulunurken bazıları "küreselleşme"yi ilan ettiler.

Kuşkusuz Facebook firması yardım çalışmalarından, doğal afetler sonrası yaptıkları çalışmalardan ve diğer sosyal politikalarından dolayı herkesin gönlünde taht kurmaya devam ediyor. Çünkü Facebook bu alanda yalnızca ticari amaç güden sosyal paylaşım sitelerinin yanı sıra, sosyal politikaları ile de her zaman gündeme geliyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık