OFPOF

Mac ve PC İçin Google Drive Uygulaması 2018 Mart Ayında Sonlandırılacak

-
299
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Mac ve PC İçin Google Drive Uygulaması 2018 Mart Ayında Sonlandırılacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Google'ın bulut çözüm sitesi Drive'ın uygulaması Mart 2018'de başka bir senkronizasyon ve yedekleme aracı ile değiştirilecek.

google, yaptığı açıklamada PC ve Mac için Google Drive uygulamasının kullanımdan kaldırıldığını açıkladı. Destek 11 Aralık'ta resmen durdurulacak ve uygulama 12 Mart 2018 tarihine kadar tamamen kapatılacak.

Bunun, çevrimiçi bulut depolama hizmeti Google Drive'ın değil, bağımsız masaüstü uygulamasını ilgilendirdiğini belirtmek gerekiyor. Uygulamanın halen yüklü olduğu kullanıcılar yakında uygulamanın kapatılacağı konusunda bilgilendirilecek.

Google, bu kullanıcıları normal ya da işletme kullanıcılarına bağlı olarak yeni yedekleme ve yükleme uygulamalarından ikisine yönlendirmeye çalışmayı amaçlıyor. Normal kullanıcılar muhtemelen hem Google Drive'ı hem de Google Fotoğraflar Yükleme Aracı uygulamalarının yerine gelen Backup And Sync uygulamasını kullanmaya geçecektir.

Backup And Sync biraz Google Drive'a benziyor, ancak kullanımı daha kolay ve daha verimli. Kullanıcılar, bununla birlikte buluta otomatik olarak yüklenecek belirli klasörler ayarlayabilecek.

İş dünyası veya G Suite kullanıcıları ise, talep üzerine Google Drive dosyalarına "doğrudan bilgisayarlarından" erişerek, yerel sabit disk alanından tasarruf etmeyi amaçlayan yeni Drive File Stream aracını alacaklar. Drive File Stream İşletmeler için tasarlanmış olsa da muhtemelen Backup And Sync uygulamasına göre daha etkili bir seçenek görevi görecektir.

Kaynak: gearsofbiz.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık