OFPOF

Lego, Çinli İnternet Devi "Tencent" ile Anlaştı

-
3.0b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Lego, Çinli İnternet Devi "Tencent" ile Anlaştı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Danimarkalı oyuncak üreticisi Lego, Çinli internet devi Tencent Holdings ile sosyal ağı hedef almak amacıyla anlaşma sağladı.

Danimarkalı oyuncak üreticisi Lego, Çinli İnternet devi Tencent Holdings ile ortaklaşa online oyunlar geliştirmeyi ve potansiyel olarak Çinli çocuklara yönelik bir sosyal ağ kurmayı planlıyor.

Özel sektöre ait Lego, son yıllarda satışlarda bir yavaşlama görüyor, ancak Çin pazarında 2016 yılında satışlarda yüzde 25-30 artış göstermeyi başararak önemli bir noktaya geldi.

Lego, Çin'deki 31 milyar dolarlık oyuncak ve oyun pazarında My Little Pony'nin arkasındaki firma olan Hasbro ve Barbie yapımcısı Mattel ile yarışıyor.

Lego, Pazartesi günü Çin'in en büyük sosyal ağ ve oyun şirketi olan Tencent ile olan ortaklık sonucunda Çinli çocuklara yönelik içerik, platform ve deneyimlerini kapsayan güvenli bir çevrimiçi ortam yaratmayı amaçladığını söyledi.

Ortaklıkta Tencent video platformunda çocuklar için bir Lego video bölgesi geliştirmenin yanı sıra Lego markalı lisanslı oyun geliştirmeyi ve işletmeyi de içerecek. Ayrıca, çocukların tuğladan oluşturdukları şeyler hareketli nesneler haline getiren bir bina ve kodlama seti olan LEGO BOOST da ortaklıkta yer alıyor ve şirketler Çin'deki çocuklar için ortak bir sosyal ağ geliştirmeye çalışacak.

Kaynak: gadgets.ndtv.com

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık