OFPOF

Kış Olimpiyat Oyunları’na Siber Saldırı Uyarısı Yapıldı

-
2.9b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kış Olimpiyat Oyunları’na Siber Saldırı Uyarısı Yapıldı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Rusya merkezli bilgisayar korsanlarının Kış Olimpiyat Oyunları’na siber saldırı için hazırlandığı iddia edildi.

Virginia merkezli bir siber güvenlik şirketi Perşembe günü, Rusya merkezli bilgisayar korsanlarının önümüzdeki ay düzenlenecek olan Kış Olimpiyat Oyunları'nda Rusya'nın dışlanmasına misilleme yapmak için anti doping ajanslarına yönelik saldırılar planlayabileceğini gösteren bazı belirtiler keşfettiklerini açıkladı. Bunun üzerine kullanıcılar Twitter ve diğer mecralardan da bu olayı yaymaya başladı.

ThreatConnect şirketinin araştırmacıları dünya Anti Doping Ajansına, ABD Anti Doping Ajansına ve Olimpik Asya Konseyi’ne saldırılar için Rusya merkezli bilgisayar korsanlarının hazırlıkta olduğunu ve tüm kurumları uyardıklarını açıkladı. Siber güvenlik kuruluşu bir raporda, hareketlerin geçmişte Fancy Bear olarak bilinen bir Rus hack grubunun kullandığı yöntemlerle benzerlik taşıdığını söyledi. Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Washington'daki Rusya Büyükelçiliği henüz konu ile ilgili bir açıklamada bulunmadı.

ABD merkezli ikinci bir güvenlik şirketi McAfee, Pazartesi günü güvenlik araştırmacılarının Pyeongchang Oyunları'na katılan organizasyonları hedef alan kötü niyetli bir e-posta aldıklarını açıkladı. McAfee, e-postayla ilgili potansiyel bir kaynaktan söz etmedi ancak; "Gelecekteki olimpiyatlarla ilgili olan temaları kullanan siber saldırılarda artış bekliyoruz" dedi.

 

kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık