OFPOF

Kaspersky, Zararsız Dosyaları Kendi Sunucularına Kopyaladığını Kabullendi

-
319
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kaspersky, Zararsız Dosyaları Kendi Sunucularına Kopyaladığını Kabullendi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Kaspersky Lab CEO’su şirketin virüsten koruma yazılımının bazen zararsız dosyaları kendi sunucularına kopyaladığını itiraf etti.

Eugene Kaspersky, şirketinin yaygın olarak kullanılan virüsten koruma yazılımının, Moskova merkezli firmanın Rus casuslarına yardım etmesinden şüphelenebilecek endüstri uygulamalardan keskin bir ayrılma yapan müşterilerin kişisel bilgisayarlarını tehdit etmeyen dosyaları kopyaladığını söyledi.

Reuters Cyber ​​Security Zirvesi kapsamında geçen Cuma günü (27 Ekim) yapılan bir röportajda, Kaspersky şirketinin yazılımının ABD Ulusal Güvenlik Teşkilatı'nın bir aracı işçinin ev bilgisayarındaki araçları kundaklayan bir dosyayı kopyaladığını söylediği günden sonra geldi. 

Kaspersky, yıllarca Rus istihbaratıyla ve devlet destekli bilgisayar korsanlarıyla bağlantılı olduğuna dair şüphelerle karşı karşıya kaldı. Kaspersky, siber suçların uygulanmasının ötesinde Rus yetkililerle olan herhangi bir işbirliğini reddetti.

Eylül ayında ABD İç Güvenlik Departmanı, şirketin Rus istihbaratıyla olan bağlarını gerekçe göstererek Kaspersky yazılımını federal ofislerde kullanımını yasaklamıştı. Kaynaklar Reuters'e verdiği bilgiye göre, şirket ABD Federal Soruşturma Bürosu tarafından uzun süredir devam eden bir sorunun konusunu oluşturuyor.

Virüsten koruma yazılımı, bilgisayar sistemlerine derinlemesine girmek için tasarlanmıştır ve içeriklerine geniş erişimi vardır, ancak normalde yalnızca virüs içeren dosyaları veya başka bir şekilde müşterinin bilgisayarlarını tehdit eden dosyaları arar ve yok eder ve diğer tüm dosyaları el değmeden bırakır.

eski Kaspersky çalışanlarına ve siber güvenlik uzmanlarına göre, siber suçlularla ilgili hack araçları veya ipuçları içeren dosyaları aramak ve kopyalamak, antivirüs yazılımının normal işlemlerinin bir parçası olmayacaklarını söyledi.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık