OFPOF

Kaspersky, Asya Pasifik Bölgesinde İnternet Güvenliği Sağlamak İçin Kampanya Başlattı

-
310
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kaspersky, Asya Pasifik Bölgesinde İnternet Güvenliği Sağlamak İçin Kampanya Başlattı
0 izlenme
-

Kaspersky'den uzmanlar Hindistanlı kullanıcıları siber saldırı için uyarmıştı.

Moskova merkezli siber güvenlik firması Kaspersky Lab, Pazartesi günü halkı İnternet güvenliği konusunda eğitmek ve ortak çevrimiçi hataları önermek için Asya Pasifik (APAC) bölgesinde bir kampanya başlattı.

"Goondus Ödülleri" olarak adlandırılan kampanya, bireylerin itibar, mal veya mülke zarar vermesine veya kaybetmesine neden olan internet hatalarıyla ilgili kamuoyunun yorumlarını gönderiyor.

İnsanları daha güvenli İnternet davranışları hakkında eğitmek ve bazı kayıp ya da hasara yol açan yanlış adımların gerçek dünyadaki örneklerini sergilemek istiyoruz diyen Güney Asya Kaspersky Lab genel müdürü Altaf Halde, “Kampanya, kişisel hikayelerin paylaşımı yoluyla ilgi çekici bir biçimde siber güvenlik bilincini artırmayı ve ziyaretçilerin olumlu ve hoş çevrimiçi deneyimleri geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.” dedi.

Şirket, internet erişiminin kolaylığı sayesinde günlük dijital yaşamlarında kendine güven duygusu ya da hafif bir saflık hissi geliştirdi ve potansiyel olarak siber suçların kurbanı olma ihtimalini arttırdı.“ diyen Kaspersky Lab genel müdürü Altaf Halde sözlerini bu şekilde tamamladı.

Geçtiğimiz günlerde Kaspersky'den uzmanlar, Hindistan'ın büyüyen ekonomisi ve dijital baskısının bilgisayar korsanlarının dikkatini çektiğini ve giderek artan bir siber saldırı dalgasının yakında ülkeyi etkileyebileceğini söylemişti.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık