OFPOF

Kaspersky ABD Yetkilileri Tarafından Casuslukla Suçlanıyor

-
282
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kaspersky ABD Yetkilileri Tarafından Casuslukla Suçlanıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Rusya merkezli güvenlik yazılımı Kaspersky ABD’de oluşturulan özel komite ile araştırma altına alınacak.

ABD istihbarat yetkilileri Perşembe günü bir senatör tarafından ortaya atılan iddialar için araştırma yapacaklarını belirtti. Bu senatör Kaspersky’ın Amerikan bilgisayar ağlarına saldırmak için kullanabileceği endişesinde olduğunu açıklamıştı.

Genel merkezi Moskova, Rusya’da yer alan 1997 yılında Eugene Kaspersky tarafından kurulan Rusya Merkezli bir güvenlik şirketi, bilgisayar ve internet güvenliği üzerine çözümler sunuyor ve piyasadaki en güvenilir yazılım olduğunu devamlı olarak iddia ediyordu.

Özel bir komite oluşturan ABD yetkilileri bu konu ile ilgili araştırmalara başladıklarını belirtti.

Ulusal Güvenlik Ajansı Direktörü Mike Rogers Senato komitesine yaptığı açıklamada, Kaspersky meselesinin izlenmesinde "şahsen" yer aldığını, ancak ayrıntı vermeyeceğini söyledi. Savunma İstihbaratı Ajansı Direktörü Vincent Stewart ise konu ile ilgili olarak çok kısa bir şekilde "Kaspersky'yi ve yazılımlarını izliyoruz." dedi.

ABC News ve BuzzFeed News, Rus casusların Kaspersky bilgisayar güvenlik yazılımı ile Amerikalılara karşı casusluk yapabileceğinden veya kilit ABD sistemlerini sabote etmek için kullanabileceğinden endişe duyduklarını bildirdi.

Şirketin kurucusu ve CEO'su Eugene Kaspersky Reddit web sitesinde yapılan bir soru-cevap oturumunda, Senato önünde şirket ürünlerine yönelik kaygılarını gidermek için tanıklık yapmaktan mutluluk duyacağını söyledi. Onların görüşlerine katılmadığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık