OFPOF

Kaspersky, ABD'de Ajanslardan Sonra Kullanıcılarda da Yasaklanmaya Başlayabilir

-
324
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kaspersky, ABD'de Ajanslardan Sonra Kullanıcılarda da Yasaklanmaya Başlayabilir
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

ABD’nin Rusya’nın ajanlığını yaptığını açıkladığı Kaspersky virüs programı kullanıcılara da ulaşamama riski ile karşı karşıya.

ABD hükümetinin federal kurumların Çarşamba günü Kaspersky Lab yazılımını kullanmasını yasaklamasından sonra endişeler antivirüs yazılımı için tüketici pazarında da dalgalanma yaşıyor. Best Buy ve Office Depot, bir güvenlik araştırmacısının tüketicilerin çoğunun alarm vermesine gerek olmadığını söyledi ancak, Rus şirketi tarafından yapılan yazılımı artık satmayacaklarını açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, isimsiz Kaspersky yetkilileri ile Kremlin ve Rus istihbarat servisleri arasındaki muhtemel bağlarla ilgili kaygılar verdi. Bakanlık ayrıca, Rus yasalarının Kaspersky'yi hükümete casusluk yapma konusunda zorlayabileceğini de belirtti.

Kaspersky, Rusya ya da herhangi bir hükümetle herhangi etik olmayan ilişkileri reddetti. Perşembe günü yaptığı açıklamada, ürününü müşterilerine "web sitesi ve diğer tanınmış perakendeciler aracılığıyla almaya devam edeceğini" söyledi. Kaspersky yazılımı hem çevrimiçi hem de mağazalarda bulunan ücretsiz ve ücretli sürümlerde tüketiciler tarafından kullanılmaktadır.

ABD hükümetinin hareketi, bu kullanıcıların ABD hükümetinin liderliğini takip edip etmemesi gerektiği sorusunu gündeme getirdi. Bazı şirketler dikkatli bir şekilde adım atmaya çalışırken, bunu istemeyen müşterilere endişe duymadan sorularını yanıtladı.

Kaspersky'yi tamamlayıcı olarak sunan Boston'a bağlı yazılım sağlayıcısı LogMeIn'in sözcüsü Craig VerColen, "Endişeleri artıran birkaç müşteri vardı, ancak sahip oldukları kişiler için Kaspersky'yi bilgisayarlarından nasıl çıkaracağımız konusunda öneriler sunduk" dedi.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık