OFPOF

Kanada Hacker Saldırılarına Karşı Önlem Alıyor

-
280
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kanada Hacker Saldırılarına Karşı Önlem Alıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

2019 yılında gerçekleştirilecek seçim öncesi ABD ve Fransa’daki gibi küçük veya büyük çaplı hacker saldırısının beklendiği açıklandı.

Kanada'nın elektronik casus ajansı Cuma günü, bilgisayar korsanlarının Kanada 2019 seçimlerinde etkili olmaya çalışacağını ve önümüzdeki hafta siyasal tehditlerden korunmanın nasıl olacağı konusunda siyasi partilere tavsiyelerde bulunmayı "muhtemel" olarak nitelendirdi.

Communications Security Establishment (CSE) ajansı, daha önce Kanada seçimlerine müdahale etmek için herhangi bir ulus devlet girişiminde bulunmadığını tespit etti ancak korsanlık görevlilerinin riskini gördüğünü söyledi.

CSE, Kanada Başbakanı Justin Trudeau'nun Liberallerini iktidara getiren 2015 federal seçiminin, Cuma günü yayınladığı bir rapora göre, seçim sonucunu etkilemeyen düşük seviyeli siber tehdit faaliyetlerinin hedef alındığını söyledi.

CSE başkanı Greta Bossenmaier gazetecilere verdiği demeçte, "CSE, parlamenterler ve Kanada'daki siyasi partilere siber tavsiyeler ve rehberlik sunacak." dedi.

Demokratik süreçlerde müdahale ile ilgili endişeler, geçtiğimiz Kasım ayında yapılan ABD başkanlık seçimlerinde ve Mayıs ayındaki Fransız seçimlerinde Rus müdahalelerinin iddialarının ön plana çıkmasına neden oldu.

ABD istihbarat ajansları, Rusya'nın inkar ettiği bir şey olan Donald Trump lehine cumhurbaşkanı seçimini devirme çabası kapsamında Rusya'nın saldırıya uğradığını ve Demokrat Parti e-postalarını sızdırdığını belirtti.

kaynak(tech.firstpost.com)

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık