OFPOF

Japonya'nın Siber Saldırı Gücünü Arttırdığı İddia Edildi

-
291
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Japonya'nın Siber Saldırı Gücünü Arttırdığı İddia Edildi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Kuzey Kore, Japonya'nın kendini savunma bahanesiyle bir siber saldırı gücü inşa ettiğine inandığını açıkladı.

Medyada çıkan haberlere göre, Kuzey Kore Japonya'yı kendi savunma bahanesiyle askeri alanda bir siber saldırı gücü inşa etmesi ile suçladı.

Resmi gazete Rodong Sinmun Cumartesi günü Japon Savunma Bakanlığı'nın bilgisayar korsanlarına karşı kendini savunma bahanesiyle boyutunu ve kapasitesini artırmayı planladığını söyledi.

Xinhua haber ajansı, siber birimin üyeleri önemli ölçüde artırılacak ve siber saldırı yeteneği konusunda uzmanlaşmış bir bölüm kurulacaklarını bildirdi.

"Siber birimi, sadece Öz Savunma Güçleri (SDF) bilgisayar sistemini kesmekten değil, rakiplerinin bilgisayar sistemlerine saldırmaktan ibaret" dedi. Gazete, birliğin saldırı yapabilmesinin ardından, SDF "saldırı oluşumunda güçlenmeye" devam edecektir.

"Suçtan dokunmuş geçmiş tarihlerinden bir ders çıkarmaktan çok, saldırı yapma kabiliyetinin iyileştirilmesinden söz ederken (Kore yarımadasının) yeniden istilası için savaş histerisine kapılırlarsa, ayak seslerini takip edecekler. Yenilgiye uğrayan seleflerinden" söz etti.

Japon Savunma Bakanlığı geçen ay basında çıkan haberlere göre, siber savunma birimindeki asker sayısını 110'dan 1.000'e yükseltmeyi ve siber savaş tekniklerini incelemek için yeni bir çalışma grubu oluşturulmasını karara bağladı.

Japon hükümetinin 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları öncesinde siber savunma yeteneklerini artırma planının bir parçası.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık