OFPOF

İtalya Mahkemesi Uber'ın Yasağını Askıya Aldı

-
265
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İtalya Mahkemesi Uber'ın Yasağını Askıya Aldı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bir süre önce Uber'ın lisansını ve hizmetini yasaklayan İtalyan mahkemesi son celsede Cuma günü yasağı askıya almaya karar verdi.

Bir Roma mahkemesi, İtalya'nın geleneksel taksi kabinleri arasındaki kızışmanın son rötuşunda Cuma günü dünyanın dört bir yanında hizmet veren ve kullanıcıların da memnun olduğu Uber binicilik hizmetleri uygulaması yasağının askıya alındığını duyurdu. Bir alt mahkeme Nisan ayında empoze edilen ve birçok Uber telefon uygulamasını etkileyen yasağı geçici olarak askıya almayı ve İtalya'daki hizmetlerini tanıtmaması talep edilmişti.

Uber İtalya, Cuma günkü kararın ardından resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı ve şunları belirtti; "Uygulamamızı İtalya'da kullanmaya devam edebileceğinizi duyurduğumuz için mutluyuz.”

Kızgın taksi sürücüleri Uber gibi uygulamaların var olmasının kendilerine bir ceza olduğunu savunuyor. Özellikle de son zamanlarda bu uygulamaların gittikçe popüler olması, şoförlü limuzinin ve lüks araçların da yer almasından dolayı bu uygulamaların büyümesini protesto etmek için Şubat ayında altı günlük bir grev yapmışlardı. İtalyan hükümeti ise tüm bunlara kayıtsız kalmadı ve bu yılın sonuna kadar geleneksel taksilerle rakip karayolu taşımacılığı hizmetleri arasındaki rekabeti düzenleyen daha net kurallar getirme sözü verdi.

Uber sözcüsü Cuma günü yaptığı açıklamada, "İtalya'da Uber'ı kullanmaya devam edebilecek binlerce sürücü ve binici için yeniden heyecanlıyız." dedi. "Ancak İtalya, artık tüm eski vatandaşlarının ve şehirlerinin modern teknolojiden fayda sağlayabileceği şekilde eski yasalarını değiştirmesi gerekiyor." diyerek ekledi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık