OFPOF

iPhone 8'in LTE İnternet Hızı Rakipleri Kadar Hızlı Olmayabilir

-
361
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
iPhone 8'in LTE İnternet Hızı Rakipleri Kadar Hızlı Olmayabilir
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Apple'ın en yeni iPhone'larının bu yıl satışa çıkması durumunda, yeni nesil telefonlarda yer alacak yüksek LTE İnternet teknolojisi olmayacak.

Apple'ın tedarikçilerinden Qualcomm, 1 gigabit indirme hızına sahip bir modem satıyor. Bir diğer tedarikçi olan Intel, aynı yeteneğe sahip bir modem üzerinde çalışıyor ancak Apple'ın yeni telefonunun planlanan çıkış tarihine göre iPhone'un tanıtımı için bu teknoloji hazır olmayacak.

Teorik olarak Apple sadece Qualcomm'un çiplerini kullanabiliyor. Ancak Apple tek bir tedarikçiye de bağımlı olmaktan kaçınıyor. San Diego'daki Qualcomm ile olan ilişkisi özellikle sarsılmış görünüyor. Apple şu an çip üreticisi ile yasadışı bir tekel sağlama suçlamasında bulunan acı bir hukuk mücadelesine karışmış durumda ve Qualcomm'un üst düzey akıllı telefon modemleri pazarındaki gücünü azaltmak istiyor. Bu nedenle Apple, başkaları için Intel'e güvenirken, bazı yeni iPhone'ları için Qualcomm modemlerini kullanacak.

Chief Technology Yetkilisi Neville Ray, Şubat ayında T-Mobile'ın ABD'de ilk 1 gigabit veri servisinin bu yıl piyasaya çıkacağına söz verdi ve ağ yükseltmeleri yapmaya başladığını söyledi. AT&T şirketi Texas Austin'de 1 gigabit mobil hizmet vermeye başladı ve bu yıl 20'ye kadar kente hizmetini genişletmesi planlanıyor. Verizon, bu yaz piyasada 5G denemelerine başlayacak ve bu şehirlerdeki 1 gigabit hızlarda mobil test başlatmayı planlıyor.

Kaynak: gadgets.ndtv.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık