OFPOF

iOS İçin Google Haritalar Yol Tarifi Widget'ı Geldi

-
366
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
iOS İçin Google Haritalar Yol Tarifi Widget'ı Geldi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Daha önce tüm uygulamaların bildirimler ekranında gözüken ve sürekli olarak alt sıralara inen haritalar için widget geldi.

google Haritalar ekibi, iOS kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınlıyor ve bir kerede yalnızca iOS cihazları için benzersiz bir şeyler ekliyor. Sürüm 4.30.0 olarak etiketlenen yeni güncelleme, Google Haritalar kullanıcılarının kilit ekranında adım adım yol tariflerini burada görüntüleyebilmelerini sağlayan yeni bir Yol Tarifleri Widget'ı getiriyor.

Haritalar uygulamasını kullanan Android cihazlarda göründüğü gibi normal bildirim şeklinde değil çok daha kolaylık sağlayan yeni bir widget olacaktır bu. Google, widget'ın her zaman en üstte olmasını sağlamak için kilit ekranında iOS'un Bugün ekranından faydalanmaya karar verdi. Bir bildirim olarak yön tarif etmeyle ilgili sorun, bildirimin diğer uygulamalardan gelen bildirimlerin altında gömülmesine neden oluyordu. iOS'un widget özelliği, uygulama geliştiricilere kilit ekranında, kullanıcının özelleştirilmiş widget'larının cihazın kilidini açmaya gerek kalmadan daha kısa veri miktarlarını gösterebilecekleri bir alan sağlıyor.

Widget'ı etkinleştirmek için yapmanız gereken tek şey, Bugün ekranını açmak için ana ekranınızdan hızlıca kaydırmaktır. Bir kez orada olursanız altına gidin ve düzenle düğmesine dokunun. Orada, güncellenmiş Yol widget'ını göreceksiniz. Widget'ı istediğiniz gibi yeniden düzenlemek için eklemek için '+' işaretine, ardından da soldaki kapmak simgesine dokunun.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık