OFPOF

Instagram’da Artık İstediğimiz Kişiler Yorum Yapabilecek

-
310
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Instagram’da Artık İstediğimiz Kişiler Yorum Yapabilecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Instagram, kullanıcılara yayınlarındaki paylaşımlara kimlerin yorum yapabileceğini denetleyebilmek için yeni araçlar sunmaya başladı.

Instagram, kullanıcılar hakkında yayınlarında kimlerin yorum yapacağı konusunda daha fazla kontrol sağlamak için yeni araçlar sunuyor.

Yayınlar hakkında yorum yapabilecek dört kullanıcı kategorisi var. Seçimler "Herkes", "İzlediğiniz Kişiler ve Takipçileriniz", "Sizin Takip Ettikleriniz" ve "Takipçileriniz" dir. Kullanıcılar, belirli hesapların yorumlarını da engelleyebilir. Bu, otomatik filtrenin yanı sıra özel bir anahtar kelime tabanlı filtreye ek olarak verilmektedir.

Belirli kategori kullanıcılarından gelen yorumlara izin vermek için kullanılabilecek seçenekler yalnızca kamu hesaplarında kullanılabilir. Bununla birlikte, özel hesapları olan kişiler yorumları tek tek hesaplardan engellemeyi seçebilir.

Instagram, daha önce Arapça, Fransızca, Almanca ve Portekizce'ye genişletilmiş otomatik spam filtrelerini İngilizce olarak tanıtmıştı. Instagram otomatik spam filtrelerinin zamanla gelişeceğini belirtti. Saldırgan yorumlar siteden temizlenemez ve kullanıcılar, tüm yorumları okumak için istediğiniz zaman filtreyi kapatabilir. Spam filtresi normal yayınlarda ve canlı yayınlarda gerçek zamanlı olarak çalışır.

Instagram'ı Haziran ayında tanıtılan daha güvenli bir topluluk haline getirmeye yönelik araçlar üzerine kurulu olan kullanıcılar artık bir kişinin rahatsız olduğu veya yardıma ihtiyacı olduğu bir canlı yayında anonim olarak rapor edebiliyor. Instagram'ın, bu gibi durumlara tepki vermek için tüm dünyada saatlerce çalışan ekipleri vardır

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık