OFPOF

Instagram ve WhatsApp’a Reklam Düzenlemeleri Geliyor

-
321
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Instagram ve WhatsApp’a Reklam Düzenlemeleri Geliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Facebook, reklam yayınlamak için yerini doldurmuş olmalı ki artık şirket Instagram ve WhatsApp'a geçiyor.

Facebook'ın çekirdek para üreticisi News Feed'e reklam koymak için yerleri dolaştığı için gelir artışı için artık diğer platformlarına (Whatsapp, Messenger ve Instagram) dönüyor.

ReCode'daki bir rapora göre, Facebook, deneyimlerine zarar vermeden kullanıcıların yayınlarına daha fazla reklam yerleştiremeyeceğini belirledi. Bunun endüstri terimi, reklamların diğer içeriğe oranı "reklam yükü" ve Facebook, News Feed'in reklam yükünün hepsinden az olması nedeniyle gelir artışının bu nedenle bu yıl "anlamlı" şekilde yavaşlayabileceğini ima ettiğini belirtti, rapor geçtiğimiz Cumartesi günü yayınlanmıştı.

Dolayısıyla Facebook şu anda videoların ortasında gösterilen reklamları ve bu reklamlara ev sahipliği yapabilecek video projelerini finanse etmeye başladı. Şirket, Facebook için TV şovları yapmak için bile video yayıncılarına para ödüyor. 

Instagram Hikayeleri'nde ve Messenger, WhatsApp ve Facebook'un kendisi gibi diğer platformlarda aynı özellikte reklamlar satmaya başladı. 

Geçen ay, CEO Mark Zuckerberg, platformun iki milyar kullanıcısına sahip olduğunu açıklamıştı. Şu anda, WhatsApp'ın 1.2 milyar kullanıcısı var. Instagram söz konusu olduğunda, aylık 700 milyon aktif kullanıcısı var. Instagram, 2016'da 2 milyar dolarlık gelir elde etti ve 2021 yılında 22 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Buna karşılık Facebook, 2016'da neredeyse 27 milyar dolarlık toplam reklam geliri elde etti.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık