OFPOF

Instagram Stories Artık Snapchat'ten Daha Popüler

-
367
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Instagram Stories Artık Snapchat'ten Daha Popüler
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Instagram'ın Stories özelliği artık her gün 200 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor...

Instagram Stories özelliği orijinal olmayabilir ancak Facebook'a ait fotoğraf paylaşım uygulaması, gittikçe daha ilgi görmeye başlıyor.

Geçtiğimiz Ağustos ayında ilk kez tanıtılan bu özellik, her gün 200 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Instagram ekibi Perşembe günü bunu bir blog yazısında insanlara açıkladı.

Bu yılın başlarında halka açılan Snapchat, halka arz sırasında 2016 yılını 158 milyon günlük aktif kullanıcısıyla kapattığını açıklamıştı.

Instagram ilk Stories özelliğini başlattığında, şirketin ürün müdürü Kevin Weil açık bir şekilde Snapchat'ın kendi hikayelerinden esinlendiklerini itiraf etmişti. Bununla birlikte, aynı zamanda daha görsel medya paylaşımına yönelik genel bir eğilimin bir parçası olduğuna da dikkat çekmişti.

O zamandan beri, Facebook, Stats benzeri özellikleri hemen hemen tüm popüler uygulamalarına ekledi ve Whatsapp, Messenger ve ana Facebook uygulama araçlarını fotoğraf ve videoları Snapchat benzeri bir şekilde paylaşmak için kullanıyor.

Instagram ayrıca, bu hafta Öyküler özelliğine birkaç küçük özellik güncellemesini de sundu. Bunlar arasında Chicago, Londra, Madrid ve Tokyo'daki kullanıcılara yönelik yere özgü çıkartmaların yanı sıra "selfie çıkartmaları" olarak adlandırılan bir şey de geliyor.

Şirket, "Bu yeni çıkartma araçlarıyla en rahat günlük anlarınızı paylaşmayı eğlenceli bir şey haline getirmenin daha birçok yolu var," dedi.

Güncellemeler, Apple App Store'da iOS için Instagram 10.16 sürümü ve google Play'de Android için 10.16.1 sürümünün bir parçası olarak mevcut.

Kaynak: mirror.co.uk

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık