OFPOF

Instagram Manzara ve Portre Resim Boyutlarını Kabul Etmeye Başlıyor

-
329
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Instagram Manzara ve Portre Resim Boyutlarını Kabul Etmeye Başlıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Artık fotoğraflarınızı kare biçime sığdırmak zorunda değilsiniz manzara ve portreler de olduğu gibi yayınlanabilecek.

Videoları paylaşmak için en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, sonunda fotoğraf albümlerini portre veya manzara görüntü oranlarında yayınlama olanağı güncellemesi aldı.

Platform, yeni özellik Twitter üzerinden duyuruldu. Bu, artık kare biçime indirgemenize gerek kalmadan fotoğraflarını portre veya manzara fotoğrafı gibi yatay bir şekilde rahatlıkla paylaşmanıza olanak sağlayacak.

Şubat ayında ilan edilen fotoğraf albümü özelliği de uzun süredir beklenen bir güncellemeydi ve ilk günden bu yana Instagram kullanıcıları tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Burada dikkat edilmesi gereken husus, bir portre veya manzara albümü isteyip istemediğinize bağlı olarak bir fotoğraf formatını seçmeniz olacaktır.

Bir albümde bir karma yapıp portre ve manzara görüntüsü eşleştiremezsiniz. Yani bir albüm içerisinde hem manzara pozlaması hem de portre yer alamayacak.

Bu yeni işlevsellik Instagram'da bugün başlatılacak güncelleme ile herkese ulaşacak. Ayrıca güncelleme son zamanlarda sık sık yaşanan bazı problemleri de çözüyor. Mesela Facebook üzerinden bağlanmada yaşanan sıkıntılar için, uygulamanın kendi kendine bir süre sonra kapanması sorunu için ve fotoğraflar arasında gezinirken bazı ortaya çıkan bazı problemlerin de çözümü bu güncelleme içerisinde.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık