OFPOF

Instagram'daki Bir Hata ile Telefon Numaraları ve E-posta Adresleri Riskte

-
327
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Instagram'daki Bir Hata ile Telefon Numaraları ve E-posta Adresleri Riskte
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Instagram, Hacker'ların telefon numaraları ve doğrulanmış e-posta adreslerini almalarına izin verme hatasına düştü.

Instagram'daki bir hata, bilgisayar korsanlarının yüksek profilli kullanıcı hesaplarının telefon numaralarına ve e-posta adreslerine (doğrulanmış kullanıcılar) erişmesine izin verdi. Hata, Instagram'ın diğer uygulamalarla iletişim kurmak için kullanılan uygulama programlama arabiriminin (API) bir parçasıydı.

Ayrıca, şarkıcı-aktrist Selena Gomez'in hesabının bu hafta başlarında kesilmesini açıklamakta da yardımcı olabilir. 125 milyonun üzerinde takipçisi olan Instagram'da Gomez en çok takip edilen kişidir.

Instagram, yaptığı açıklamada, "Son zamanlarda bir veya daha fazla kişinin, Instagram API'sindeki bir hatadan istifade ederek, bir Dizi yüksek profilli Instagram kullanıcısının iletişim bilgilerine (özellikle e-posta adresi ve telefon numarası) yasadışı erişim sağladığını keşfettik" dedi. "Hesap şifreleri açığa çıkmadı, hatayı hızla düzelttik ve ayrıntılı bir incelemeye başladık."

Instagram, doğrulanmış tüm kullanıcılarla da temasa geçti ve olası kişisel bilgi sızıntısını bildirdi. Şirket hangi hesapların ele geçirildiğini yorumlamayacak. 

Instagram, "Ana sorunumuz, toplumumuzun güvenliğidir" dedi. "Bu noktada, bu çabanın yüksek takipçi profilli kullanıcıları hedef aldığına inanıyoruz. İnsanlar hesaplarının güvenliği konusunda uyanık olmalı ve tanınmayan çağrılar, metinler ve e-postalar gibi şüpheli bir faaliyetle karşılaştıklarında dikkatli olmaya özen göstermeliler" dedi.

Kaynak: gadgets.ndtv.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık