OFPOF

Instagram Canlı Videoya Yüz Filtreleri Ekleyecek

-
268
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Instagram Canlı Videoya Yüz Filtreleri Ekleyecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Artık yalnızca fotoğraflarda değil canlı yayın yaparken de efektler kullanabileceksiniz.

İnternet tabanlı fotoğraf paylaşım platformu Instagram kullanıcıları için yeni bir özellik geliştirdi. Instagram kullanıcıları, canlı bir video paylaşırken yüz filtreleri kullanabilirler. Filtre ekleme özelliği sadece resimlerle sınırlıydı, yani filtreler yalnızca resim çekerken kullanılabilirdi.

Bir blog yazısında yer alan fotoğraf paylaşım platformu açıklaması, canlı videolar için özel bir filtre eklediğini belirtti. Yeni güneş gözlüğü filtresi, bir hafta boyunca canlı videoya özel olarak yayınlanacak. Kullanıcılar ayrıca, ekrana dokunarak filtre güneş gözlüğü lensinde görünen sahne yansımasını değiştirebilirler.

Canlı bir videoda filtreleri etkinleştirmek için kullanıcılar "Canlı Videoyu Başlat" sekmesinin yanında ekranın sağ alt köşesine yerleştirilen bir yüz simgesine dokunmalıdır. Canlı videoyu filtrelerle birlikte kaydettikten sonra kullanıcılar, canlı bir video yayınlamak için izlenen aynı işlemi izleyebilir. Paylaşılan video, diğer kullanıcılar için 'Öyküler' bölümünde görünür.

Özelliğin birkaç hafta içinde dünya çapında yayınlanması bekleniyor. Güncellemenin iOS, Android ve Windows kullanıcıları tarafından kullanılabilmesi bekleniyor.

Instagram, kısa süre önce uygulamada otomatik oynatma videolarının sesini kapatan bir güncelleme getirdi. Güncelleme, yayınlar arasında gezinirken oynatılan videoların sesini kapatır. Güncellemeden sonra, feed'deki tüm videolar sessiz olacak ve kullanıcılar, birini açmak için videonun sağ alt köşesinde görünen videoyu veya ses simgesine dokunacaktır. Ses etkinleştirildikten sonra, feed'deki yaklaşmakta olan videoların sesini açacaktır. Ancak, kullanıcı uygulamadan çıktığında, özellik varsayılana geri döndürülecek ve bir dahaki sefer kullanıcı uygulamayı açtığında videolar sustu gibi görünecektir.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık