OFPOF

İngiltere’de Uber’ın Lisansı İptal Edildi

-
276
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İngiltere’de Uber’ın Lisansı İptal Edildi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

İngiliz sermayesinin nakliye düzenleyicisi Uber'e vergi hizmeti verme yetkisi vermedi ve 30 Eylül'de sona erdiğinde lisansının yenilenmeyeceğini söyledi.

Bir İngiliz hükümet bakanı, Londra yetkililerini, Uber'i taksi lisansından çekmeye karar vermesinden dolayı eleştirdi. Bu, şehrin ulaşım sisteminde büyük bir oyuncu haline gelen ABD teknoloji firması için de olumsuz bir durum olarak nitelendirildi.

İngiliz sermayesinin nakliye düzenleyicisi Uber'e vergi hizmeti verme yetkisi vermedi ve 30 Eylül'de sona erdiğinde lisansının yenilenmeyeceğini söyledi. Bu sürece ise muhalefetteki İşçi Partisi üyesi Londra Belediye Başkanı Sadık Khan destek verdi.

Hükümet bakanı Greg Hands, Cuma günü geç saatlerde heyecan üzerine şunları yazdı: "Kalemin bir parmağıyla Sadiq Khan, 40 bin insanı işinden çıkarmaya ve 3.5 milyon Uber aracı bırakmaya devam etmekle tehdit ediyor.”

Uber'in güvenlik kaygılarını gidermek zorunda olduğunu ve özel kiralama pazarında oldukça düz bir oyun alanının bulunması önem taşıdı.

Uber'in lisansını kaldırma kararını destekleyen Khan, "Londra'daki tüm özel işe alım operatörlerinin kurallara uyması gerekiyor. Müşterilerin güvenliği her şeyden önce olmalı. “ dedi.

Uber, karara itiraz edeceğini söyledi. Londra Regülatörü Taşımacılığı (TfL), itiraz süreci tükenene kadar Uber'in çalışmasına izin vereceğini söyledi. Londra'da Uber'i desteklemek için bir çevrimiçi dilekçede Cumartesi günü başında yaklaşık 430.000 imza toplandı.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık