OFPOF

İngiltere, 13 Yaşın Altındaki Çocuklar İçin Sosyal Medyayı Yasaklıyor

-
275
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
İngiltere, 13 Yaşın Altındaki Çocuklar İçin Sosyal Medyayı Yasaklıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

İngiltere, 13 yaşın altındaki çocuklar için sosyal medyayı yasaklamaya yönelik bir yasa tasarısını tartışmaya açtı.

İngiltere'nin Lord of Lords'da tartışılan yeni bir yasaya göre, bu hafta sonunda, 13 yaşın altındaki çocukların sosyal medya platformlarında çocuk istismarından korunmaları için Facebook ve Twitter'a üye olmaları yasaklanacak.

The Telegraph gazetesinde yayınlanan bir habere göre, hükümetin Veri Koruma Yasası yasal olarak çocukların sosyal medya platformlarında hesap açmasına izin verilecek yaşı belirleyecek.

Ancak bu öneri, şirketlerin genç kullanıcılara yönelik sitelerini uyarlamalarına neden olacak, yeni kurallar getirilmesi gerektiği konusunda ısrarcı olan taraflar arası topluluk üyelerinden destek alamayabiliyor.

Hareket, Home Secretary Amber Rudd'un bu hafta ABD'deki İnternet devlerinden yetkililerle görüşmesi şeklinde geldi.

BBC'nin bir raporuna göre, yeni hükümet rakamlarına göre teknoloji şirketi sunucularında tespit edilen ve 2013 ile 2017 yılları arasında kolluk kuvvetlerine işaretlenmiş uygunsuz resim sayısının yüzde 700 arttığını gösteriyor.

Hükümetin verdiği bilgiye göre, İngiltere'de çocuk suçlarının uygunsuz görüntüleri için her ay 400'ten fazla tutuklama var ve yaklaşık 500 çocuk çevrimiçi cinsel sömürüye karşı korunuyor.

Washington'a yaptığı yolculuk sırasında Rudd; google, Facebook ve Microsoft gibi teknoloji şirketlerinin katılacağı yuvarlak masa toplantısına katılacak.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık