OFPOF

IBM Daha Hızlı Veri Akışı İçin Geliştirmeler Yaptığını Duyurdu

-
280
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
IBM Daha Hızlı Veri Akışı İçin Geliştirmeler Yaptığını Duyurdu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Non-Volatile Memory Express çözümleri üzerinden çalışan IBM, daha kısa sürede daha büyük boyutlardaki verileri hızlıca aktarabilecek.

IBM, ürünleri arasında daha hızlı veri akışı desteği sağlamak için şu an Non-Volatile Memory Express (NVM Express) çözümleri üzerinde çalışıyor. Duyuruya göre, NVM Express tüketiciler için daha düşük gecikme ve bekleme sürelerinin azalmasıyla sonuçlanacak devasa hız ve performans iyileştirmeleri sağlayacak.

Bu protokolün benimsenmesi, veri saklama sistemlerinin performansında bir 'endüstri çapında sıçrayışın' başlatılması hedefleniyor. Şirket, tüketicilerin verilere erişme hızını artırmak için yeni ara bağlantı protokolünü uçtan uca depolama yığınında bütünleştirme üzerinde çalışmaktadır. Bu, normal performans şişesi boyutları olmadan büyük dosyaları işleyebilmelerini ve aktarmalarını sağlayacaktır. IBM, NVM Express'in katı hal veri depolama ortamları için eskimeye başlayan SAS ve SATA standartlarının yerini alacak yeni protokol olduğunu vurguladı.

IBM, portföyünde NVM Express donanımlı depolama aygıtları başlatmak için potansiyel zaman çizelgesi olarak 2018 yılının ilk yarısına bakıyor. Burada dikkat edilmesi gereken husus, mevcut IBM portföyünün zaten NVM Express'in tanıtılacağı bazı özelliklerini içerdiğidir. Şirket, IBM FlashSystem A9000'deki bu özelliklerin içinde, uygulamaların işletim sisteminin farklı katmanlarında gezinmek yerine flash belleklerle doğrudan konuşmalarını sağlayan kullanıcı-alanı I / O paradigmasını içeriyordu. Bu 'FileSystem' içerisindeki diğer özellik, veriyi azaltılmış gecikme ile yedekte tutan yerel salt okunur önbellektir (LROC).

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık