OFPOF

Hong Kong Kripto Para Birimlerine Düzenleme Getiriyor

-
322
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hong Kong Kripto Para Birimlerine Düzenleme Getiriyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Dünyanın birçok yerinde kara para aklama ve sahtecilik için kullanılan Bitcoin de bu düzenlemeler içerisinde yer alacak.

Hong Kong'un Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), Salı günü, ilk para birimi tekliflerinin (ICO) hacmi dünya çapında arttığı için dijital para birimleri aracılığıyla yapılan bazı bağış düzenlemelerinin geliştirilebileceği ve değiştirilebileceği konusunda uyardı.

Bu önemli haber, Çin'in Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere popüler olanların fiyatında düşüşe neden olan token tabanlı dijital para birimleri başlatmak yoluyla para toplama uygulamasını yasak ve yasadışı saydığı bir gün sonrasında geldi.

Bitcoin, Hong Kong'da öğleden sonraki ticarette % 1.9 oranında değer kaybetti ve bir önceki seansa göre % 7.2 düşüş yaşadı.

ICO'lar, dijital para piyasasında girişimciler için küresel anlamda bir bonanza haline geldi ve bu yılki kripto para birimlerinin değerinde hızlı bir yükselişe yol açmıştı.

Düzenlemeler, bazı ICO'lar düzenlenmeyen bir "sanal emtia" türü olarak engellenebilirken, eşitlik veya mülkiyet çıkarını veya bir borç veya yükümlülüğü kabul eden diğerleri güvenlik olarak kabul edilebilir ve şehirde yasalara tabidir.

SFC, menkul kıymet olarak görülen ICO'ları sunan firmaların da düzenleyiciye ruhsat verilmesi veya tescil edilmesi gerekeceğini belirtti.

Dünyadaki diğer düzenlemeler potansiyel sahteciliği önlemek, kara para aklamayı önlemek ve yatırımcının korunmasını iyileştirmek için ICO'ların etrafındaki kuralları sıkılaştırıyor.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık