OFPOF

Hissedarlar, Twitter'ın Kullanıcıları Tarafından İşletilmesini ve Yönetilmesini İstiyorlar

-
319
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hissedarlar, Twitter'ın Kullanıcıları Tarafından İşletilmesini ve Yönetilmesini İstiyorlar
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Kar etmemeye başladığı belirtilen Twitter hisseleri için hissedarlar radikal bir karar alma yolunda.

Twitter hissedarları, bir grup şirket taraftarı tarafından kendisini kullanıcılarına satmaya çağıran bir dilekçeyi takiben, mikro blog sitelerini kullanıcı odaklı bir kooperatif haline getirmek istiyor. Bağımsız bir kuruluşun Pazartesi günü yayınladığı bir rapora göre, Twitter hissedarları Mayıs ayında bir toplantı yapacak ve konuyla ilgili oylama yapacak.

"Wall Street, şirketin başarısız olduğunu düşünüyor çünkü ortaklar için yeterli kâr etmemeye başlamıştır. Bu Twitter'ın satışa hazır olduğu anlamına geliyor ve yeni sahibinin sevgili platformumuzu dar bir kazanç veya siyasi kazanç ile mahvetmesine neden olan gerçek bir risk var." dendi. Şimdiye kadar ise bu düşünce için yaklaşık olarak 3,500 imza toplandı.

Dilekçe, şirketin katılımını çok değerli yapan kullanıcılar ile paylaşmasını istiyor. Raporda, önerinin geçmesi halinde Twitter'ın "platformu kullanıcılarına geniş tabanlı mülkiyet ve hesap verebilirlik mekanizmaları ile bir kooperatif ya da benzeri yapı ile satmasının doğasına ve fizibilitesine ilişkin bir rapor hazırlaması" gerekecek.

Bununla birlikte, heyet kurulu, sitenin kullanıcılara satılması fikrine karşı çıkarak "yapısını değiştirmenin, hissedarların yararına olmayacağını" savundu. Twitter tahtası, halka açık bir şirket olarak kullanıcıların zaten hissedar olduklarını savunuyor. Raporda, "Platformu satmanın doğasına ve fizibilitesine ilişkin bir rapor hazırlamak ve bunu yalnızca 'kullanıcılarına' özel yapmak, kaynakların yanlış tahsis edilmesini ve yönetim kurulumuza ve yönetimimizin dikkatini dağıtacak bir konudur." dedi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık