OFPOF

Hindistan’da Wannacry’dan Sonra Windows 10 Geçişleri Hızlanacak Ama İndirim İsteniyor

-
273
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hindistan’da Wannacry’dan Sonra Windows 10 Geçişleri Hızlanacak Ama İndirim İsteniyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Hindistan, Malware saldırılarından sonra Microsoft'a Windows 10 indirimi için baskı yapıyor.

Hindistan, Microsoft Corp'a ülkedeki 50 milyondan fazla Windows kullanıcısına keskin indirimli bir seferlik anlaşma önermektedir. Böylece, fidye saldırıları sonrasında en yeni Windows 10 işletim sistemine geçebilirler.

Hindistan'daki Microsoft yetkilileri, isteği "ilke olarak" kabul etti, Hindistan'ın siber güvenlik koordinatörü Gulshan Rai, Cuma günü Reuters'e telefonla bağlandı ve bu sözleri sarf etti.

Hindistan'daki Microsoft sözcüsü, konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı. Şirketin amerika Birleşik Devletleri merkez ofisindeki yetkilileri ve Asya'daki bölge müdürlüğü de yorum yapmayı reddetti.

Microsoft böyle bir indirim konusunda anlaştıysa, dünya genelindeki benzer istekler için küresel yazılım devi açabilir. Rai, hükümetin Hindistan'daki Microsoft yönetimi ile görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Başka ülkelerin de benzer anlaşmalar isteyip istemediği belli değil.

Rai, Hindistan'ın geçen ay WannaCry fidyecilik saldırısı sonrasında Microsoft'la görüşmelerine başlamış ve hem WannaCry hem de bu hafta bazı saldırılarla "NotPetya" olarak adlandırılan saldırının Windows işletim sisteminin daha eski iterasyonlarında kullanıldığını belirtti.

Rai, "Fiyatlarda kantitatif olarak, birkaç gün içinde biraz ayrıntı bekliyoruz" dedi. Hint hükümetinin şirkete yazılımı "düşürülmüş fiyatlarla" sunması bekleniyordu.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi tarafından ülkenin ilk siber güvenlik şefi olarak seçilen Rai, "Bu, Windows 10 için bir defalık yükseltme teklifi olacak ve tüm ülke için indirimli bir fiyat olacak" dedi.

Rai daha spesifik olmayı reddetti ancak "mevcut fiyatın dörtte birinden daha az" olacağından emin olduğunu söyledi.

kaynak(tech.firstpost.com)

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık