OFPOF

Hindistan Sahte Haberlerin Önüne Geçemiyor

-
393
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hindistan Sahte Haberlerin Önüne Geçemiyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Hindistan'da son zamanlarda artan fake yani sahte haberlerin Whatsapp üzerinden paylaşıldığı ve bu yüzden de bir şey yapılamadığı ifade edildi.

Haber okumayı seven her insanın hayatında mutlaka yaşadığı sinir bozucu anlardan birisi olan sahte haberlerin son yıllarda önüne geçilememeye başlandı. Artık ülkeler sahte ve yalan haber yapan internet sitelerine erişim yasağı, siteyi kapatma veya idari para cezası getiriyor. Hindistan'daki yetkililer ise sahte haberlerin bir türlü önüne geçilemediği bunun nedeninin ise sahte haberlerin Whatsapp üzerinden yayınlanarak paylaşıldığını öne sürdü. Bu nedenle de herhangi bir yaptırımın gelemediği açıklandı.

Hindistan'ın Elektronik ve bilgi Teknolojisi Bakanı bugün bir basın toplantısı düzenledi. Bakan, Whatsapp üzerinden sahte haberlerin yapılabildiğini açıkladı. Bakan yaptığı açıklamada; "Whatsapp platformu üzerinden bizim sakıncalı olarak gördüğümüz haberler kişilik hakları öne sürülerek istenildiği gibi paylaşılabiliyor, yetkililerde bu konu hakkında bir girişim sağlayamıyor." dedi.

Daha önce Facebook Messenger uygulaması üzerinden de bu tarz haberlerin yapıldığını, daha sonra Facebook tarafını bilgilendirdikten sonra haberlerin yasaklandığı söylenirken, aynı olayın Whatsapp üzerinden yapılamadığı bakan tarafından açıklandı.

kaynak (cnet.com)


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık