OFPOF

Hindistan Dijital Ödeme Sistemleri İçin Bilgilendirmeler Yapacak

-
307
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hindistan Dijital Ödeme Sistemleri İçin Bilgilendirmeler Yapacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Hem okur yazarlığı olmayan hem de sistemi kullanmayı bilmeyenler için tanıtımlar düzenlenecek.

Finansal okur yazarlık ve dijital işlemler hakkındaki farkındalık, Hindistan kırsalında nakitsiz ekonomiyi gerçeğe dönüştürmek için çok önemli bir hale geldi. Mobil cüzdan sağlayıcı hizmetlerinin yöneticileri bir panel tartışmasında gerekli tanıtımların ve bilgilendirmelerin hızlandırılarak yapılacağını belirtti.

IIT Roorkee'de devam eden üç günlük teknoloji festivalinde, panel demonetizasyon, mobil cüzdan kullanımı ve kırsal Hindistan'daki dijital işlemlerin etkilerini ele aldı. Mobikwik Atul Mehta Başkanı (Kurumsal, Satış ve Strateji) "Okur yazar olmayan insanlar akıllı telefonu nasıl kullanacaklarını bilseler de dijital işlemleri nasıl kullanacaklarını bilmiyorlar. Ancak finansal okuryazarlık özelliğini yaymaya çalışıyoruz." dedi.

Mehta, çok sayıda insanın demonetleşmeyi takiben cep cüzdan kullandığını da ekledi. Reliance Jio Money Başkan Yardımcısı Karthik Nandyal, finansal farkındalığın devam eden bir süreç olduğunu ve kırsal Hindistan'ın her kesimine ulaşmasının biraz zaman alacağını söyledi. Nakitsiz ekonominin işlevsel olduğu diğer ülkelerin örneklerini de aktardı ve Hindistan'ın da bunu mümkün kıldığını söyledi.

Panelistler demonetisizasyondan sonra bile kırsal alanda Hindistan'da bankacılık kavramı bulunmayan bölgelerin bulunduğunu belirtti. "Demonetizasyondan sonra bazı farkındalıklar yaşansa da daha fazlasının yapılması gerekiyor. Kırsal alanlardaki bankacılık sistemi, sermayenin verimlilik açısından toplanmasına yardımcı olacak." dedi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık