OFPOF

Hindistan'daki Google Play Store'da YouTube Go Beta Sürümü Yayınlandı

-
270
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hindistan'daki Google Play Store'da YouTube Go Beta Sürümü Yayınlandı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

YouTube GO için deneme sürümü yayınlayan Google bu sürümü zamanla diğer ülkelerde de erişime açacağını açıkladı.

Alphabet Inc'in dünyanın en popüler platform ve arama motoru google, Salı günü yaptığı açıklamada, Hindistan için tasarlanmış bir mobil Youtube uygulamasını sundu, böylelikle arama motoru şirketinin internet erişimi olan büyüyen bir pazar içinde varlığını gün geçtikçe arttırdığını söyledi.

Sonbahardan itibaren Google, kullanıcıların çevrimdışı izlemek ve veri kullanımını izlemek için videolar kaydetmesine olanak tanıyan YouTube Go için Hindistan'da kapsamlı testler yapılıyor.

Uygulamanın beta sürümü Hindistan'daki Google Play Store'da piyasaya sürüldü ve şirketin yöneticileri bir röportajda henüz gelişmekte olan ve diğer gelişmiş pazarlarda zamanla yer bulacağını açıkladı.

Reliance Industries Ltd'nin telekomünikasyon birimi olan Reliance Jio geçen sene endüstriyi rakipleri daha düşük fiyatlara çeken ucuz veri planlarıyla yükselttiğinden analistler artık Hindistan'daki video izleme ve yüklemede bir artış bekliyorlar.

Silikon Vadisi, gelişmekte olan piyasalarda ürünleri test etmek için 1.3 milyar insanın yaşadığı nüfus ve zayıf bağlanırlığıyla Hindistan'ı uzun süredir değerlendirebiliyor.

YouTube yetkilileri, birincil uygulamasının beta sürümünü yayınlamaktan ziyade, Hintli kullanıcılar için de özel bir ürün oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

YouTube'daki mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı John Harding, "Pazardaki insanlarla konuştuğumuzda, YouTube'un soyutlanmış bir versiyonu gibi hissettiren bir şey istemediler aksine tam bir deneyim istediler" dedi. Bu oradaki insanların beta sürümü denemelerini kısa sürede yaparak tam kararlı sürüm için geliştirmenin kısa sürede tamamlanabileceğini gösteriyor.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık