OFPOF

Hackerların Hedefi Bu Sefer Kanada Oldu

-
317
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hackerların Hedefi Bu Sefer Kanada Oldu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Hackerlar Kanada kumarhanelerine ve madencilik şirketlerine saldırarak yeni hedefler arıyorlar.

Siber güvenlik şirketi FireEye Inc araştırmacılarının Cuma günkü bir raporda söylediklerine göre 2013 yılından bu yana Kanada kumarhanelerini ve maden şirketlerini hedef alan hacker, daha fazla saldırı yapmayı planlıyor,

FireEye, FIN10 olarak adlandırılan tek bir hacker veya hacker grubunun, yöntemdeki benzerlikler nedeniyle ihlallerinin arkasında olduğuna inanıyor. Nasıl kurumsal sistemlere girdikleri, hassas verileri çaldıkları ve Bitcoin'de fidye ödemelerini isterken, çalınan bilgileri blogcuları uyarak kamuya açıklamaları benzer şekilde gerçekleşti.

FireEye, mağdurları ada göre tanımlamayı reddetmiş olsa da, raporlarında açıklanan yöntemler, piyasa değeri ile dünyanın üçüncü büyük altın madencisi Goldcorp'a, daha küçük operatör Detour Gold'a ve Casino Rama Resort'a yapılan saldırılarda da görülen yöntemleri yansıtıyordu. FireEye, operasyonel başarı derecesinin FIN10'un daha fazla kampanyasını "yüksek olası" hale getirdiğini ve grubun ek kurbanlar hedeflediğini gösteren kanıtları olduğunu söyledi.

FireEye, FIN10'un, Kanada'ya karşı yapılan yaptırımlarına misilleme yapmak için saldırı yaptıklarını iddia eden Angels_of_Truth lakabını en az bir kez kullandığını söyledi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık