OFPOF

Hackerlar, Instagram'dan Çalınan Ünlülerin Bilgilerini Satmaya Çalıştı

-
331
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hackerlar, Instagram'dan Çalınan Ünlülerin Bilgilerini Satmaya Çalıştı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bilgisayar korsanları, yüksek profilli hesaplarla bağlantılı bilgileri 10 ABD doları karşılığında satışa çıkardı.

Instagramda en popüler hesaplara ait telefon numaraları ve mail adreslerinin birileri tarafından bir Instagram güvenlik açığından yararlanılarak çalındığı bilgisi henüz bir gün önce medyaya duyurulurken, çalınan bilgilerin şimdi de satışına başlanması işleri daha çok kötüleştirdi.

Verge, bu karanlık web hizmetinin artık mevcut olmadığını bildiriyor ancak Daily Beast, "Doxagram" veritabanının operatörleri ile sohbet etti ve yaklaşık 1.000 hesap için adres ve sayı içeren bilgi örneğini verdi. Bilgi önceki sızıntılardan gelmiş gibi görünmedi.

Instagram, başka bir bildiride, hata bildirimi yaparak, hiçbir şifre ortaya çıkmadığı halde, telefon numarası ve e-posta adreslerine genel olarak erişilmemiş olsa dahi erişim izni verdiğini söyledi. Bilgisayar korsanları, her bir sorgu için veritabanına 10 dolar fiyatla satış yapıyorlardı ve bugün Ars Technica'ya en az 500 dolar kazandıklarını söylediler. Onlara göre, otomatik bir bilgi botu saat başına bir milyon hesaba kadar bilgi çalabilir ve Instagram saldırı başladıktan 12 saat sonraya kadar kapatılmazsa 6 milyon hesaba erişmiş olunur.

Başlangıçta, Instagram'ın uyarısı, "yüksek profilli" kullanıcıların bilgilerinin ortaya çıkarıldığını söylüyor, ancak 700 milyon kadar aktif kullanıcı olsa bile, bilgilerinin orada olduğunu bilmeye ihtiyaç duyan daha fazla kişi olabilir.

Kaynak: engadget.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık