OFPOF

Hackerlar EEG'lere Erişebilir ve Parolaları Çalmak İçin Beyin Dalgalarını Kullanabilir

-
318
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hackerlar EEG'lere Erişebilir ve Parolaları Çalmak İçin Beyin Dalgalarını Kullanabilir
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Birmingham, Alabama Üniversitesi'ndeki uzmanlar, hackerların kullanıcıların şifrelerine ulaşabilmek için beyin dalgalarını kullanabileceğini söyledi.

Hackerların, kullanıcıların hassas parolalarını çalmak için beyin dalgalarına erişebileği konusunda Birmingham'daki Alabama Üniversitesi'ndeki araştırmacılar insanları uyardı.

Yeni bir araştırma, beyin aktivitesini kaydeden elektrot setinin erişilebilir olduğu EEG kulaklık setinin hacklenebileceğini gösteriyor. Bir kişinin beyin dalgalarını internette gezinirken gözlemleyerek bilgisayar korsanları sinir desenleri toplayabilir ve bir kullanıcının şifresini başarıyla tahmin edebilir.

EEG kulaklıklar çoğunlukla araştırmalarda kullanılmakla birlikte, açık pazarda çoğunlukla video ve bilgisayar oyuncusu olarak tanıtılan birkaç model var. EEG'ler robot oyuncaklarını ve video oyunlarını uzaktan denetlemek için bir kişinin beyin gücüne erişebiliyor.

Bir EEG kullanıcısının video oyunları oynarken gözlemlenmesi, bilgisayar korsanları için faydalı olmayabilir. Ama bir kullanıcı internette sörf yapmak için oyun oynamayı bırakırsa ve online bankacılık hesabına giriş yaparsa tehlike başlayabilir.

Birmingham, Alabama Üniversitesi'nde bilgisayar ve bilgi bilim dalında doçent olan Nitesh Saxena, e-posta yoluyla bilgi verdi: "Bu BCI [beyin-bilgisayar arabirimi] cihazlarının oyunu ve diğer gündelik uygulamalarda giderek daha fazla sayıda kullanılmaya başlandığı için bunun gelecekte gerçek bir sorun olacağına inanıyoruz. Hacklenme senaryosu, oyunlar ve web sitesi arasında geçiş yapılırken gerçekleştirilebilir."

Kaynak: newsfactor.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık