OFPOF

Hackerlar Çalınmış NSA Hackleme Aracıyla Küresel Siber Saldırıya Başladı

-
327
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hackerlar Çalınmış NSA Hackleme Aracıyla Küresel Siber Saldırıya Başladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

ABD Ulusal Güvenlik Kurumu tarafından geliştirildiğine inanılan hack araçları küresel bir siber saldırı için kullanılmış olabilir.

Küresel bir siber saldırı, araştırmacıların ABD Ulusal Güvenlik Kurumu tarafından geliştirildiğine inandıkları hack araçları kullanılarak yapıldı ve uluslararası kargo şirketi FedEx'i hedef aldı, İngiltere sağlık sistemini bozdu ve Cuma günü yaklaşık 100 ülkede bilgisayarların virüs kapmasına neden oldu.

Siber suçlular, kurbanlarını fatura, iş teklifi ve güvenlik uyarısı gibi önemli gözüken spam e-mailler göndererek kandırdı ve kötü amaçlı yazılım eklerini açmalarını sağladı.​

Bilgisayarlara bulaşan şifreli zararlı yazılım, kullanıcıların bilgisayarlardaki verilere tekrar erişebilmesi için kullanıcılardan 300 ila 600 dolar arasında ödeme talep ediyor. Güvenlik araştırmacıları dijital para birimi bitcoin ile ödeme yapan bazı kurbanları izlediklerini ancak paranın yüzde kaçının suçlulara gittiğini bilmediklerini söylediler.

Güvenlik yazılım üreticisi Avast ile araştırmacılar en fazla hedef olan Rusya, Ukrayna ve Tayvan dahil 99 ülkede 57.000 hack olayı gözlemlediklerini söyledi.

En rahatsız edici saldırılar ise hastanelerin ve kliniklerin bilgisayarlara erişimini kaybettikten sonra hastaları geri çevirmek zorunda kaldıkları İngiltere'de bildirildi.

Uluslararası gönderi firması FedEx Corp, bazı Windows bilgisayarlarına virüs bulaştığını söyledi. Raporda yaptığı açıklamada, "İyileştirme adımlarını mümkün olan en kısa sürede uyguluyoruz." dedi.

Kaynak: thewire.in


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık