OFPOF

Güvenlik Uygulamaları Yaygınlaşmaya Başladı

-
303
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Güvenlik Uygulamaları Yaygınlaşmaya Başladı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Güvenlik uygulamaları harika fikir ama şu ana kadar sosyal medyalar acil durumlarda çok daha etkili.

Afet durumları için geliştirilen mobil uygulamalar, acil müdahale çabalarını koordine etmek için artık yeni bir kavram haline gelmeye başladı. İnsanları ve personelleri hızla harekete geçirme, onlara gerekli bilgileri sağlama ve kurtarma çabalarını koordine etme potansiyeline sahip olan bu uygulamalar zamanla daha da gelişmeye açık. Bir başvuru veya duyuru devam eden bir kriz sırasında insanların ve mülklerin zararını muhtemelen azaltabilir.

Yakın zamanda düzenlenecek olan UEFA Şampiyonlar Ligi Finalleri öncesinde 170.000 futbolseverin İngiltere'deki Cardiff'teki Prenslik Stadyumu'na akın etmesi bekleniyor. Sadece stad içerisine girecekler değil stad dışarısında da kalacak binlerce insan olması bekleniyor. BBC’de yayınlanan bir rapora göre, Cardiff şehir meclisi olaydan hemen önce bir güvenlik başvurusu başlattı. Uygulama yangınlar, sel baskınları veya terörist saldırıları da dahil olmak üzere kentteki büyük olayların anlık bildirimlerini yapıyor olacak. Uygulama, bir terörist saldırı durumunda ne yapılması gerektiğine ilişkin ilk yardım videoları ve talimatlar içeriyor olması ile de dikkat çekiyor.

Mobil uygulamalar, nereye gideceklerini ve bir felaket durumunda kullanıcıları bilgilendirmek konusunda bilgi sağlayabilecekleri şekilde öne çıkmaktadır. Gerekirse, başvuru tahliye noktaları hakkında da bilgi sağlayacaktır. Bu sistem için şimdiden görülen olumsuz bir öngörü de şu ki; ne yazık ki, tahliye noktaları bir terörist saldırısı sırasında haberdar edilecek olursa, teröristler bile bu bilgiyi öğreneceklerdir.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık