OFPOF

Güney Afrika'daki İnternet Kullanıcılarının Sayısı Artıyor

-
300
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Güney Afrika'daki İnternet Kullanıcılarının Sayısı Artıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

İnternet kullanımı ile ilgili yapılan bir çalışma Güney Afrikalı kullanıcıların en çok hangi amaçla interneti kullandığını ortaya çıkardı.

Güney Afrikalı internet kullanıcı sayısı geçtiğimiz yıl ilk defa 20 milyon sınırını aşmayı başararak 21 milyona ulaştı ve 2017'de en az 22.5 milyona ulaşması bekleniyor.

Dark Fibre Africa'nın (DFA) desteği ile World Wide Worx tarafından yayınlanan 2017 yılı Güney Afrika'da İnternet Erişimi çalışmasının ana bulguları bu şekilde.

Stats SA'nın tahminlerine göre Güney Afrika nüfusu Haziran 2016'da 55.9 milyona ulaştı, bu da ülkenin internet erişim oranının %38'in altında olduğunu ve %40'a doğru ilerlediğini gösteriyor.

Rapor ayrıca Ask Afrika tarafından düzenlenen Target Group Index (TGI) anketinden de veriler içeriyor.

World Wide Worx, Ask Afrika ile TGI'nin e-ticaret, dijital ve elektronik bileşenlerinin yapılandırılmasında işbirliği yaptı ve çok çeşitli tüketici konuları ve davranışlarında 15.000 görüşme gerçekleştirdi.

Katılımcılara öncelikle interneti nasıl kullandıklarını sordu ve tüm gelir ve eğitim düzeylerinde 4.1 milyon Güney Afrikalı yetişkinleri temsil eden bir örnek olarak sorular yanıtlandı.

Güney Afrikalı yetişkinler arasında internetin en yaygın kullanımının katılımcıların %31'i tarafından bildirilene göre iletişim olduğu açıklandı, bunun ardından sosyal paylaşım ağları %24.9 paya sahipken bilgi amaçlı kullanan kullanıcıların oranı %23.7 olarak bulundu. eğlence amaçlı internete giren kullanıcılar ise %22.1 olarak bildirildi.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık