OFPOF

Google, 'Zehirli' İçerikleri Kaldırmak İçin Vietnam Hükümeti ile Birlikte Çalışacak

-
284
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Google, 'Zehirli' İçerikleri Kaldırmak İçin Vietnam Hükümeti ile Birlikte Çalışacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Vietnam hükümetine ve devlete karşı yayılan yasa dışı bilgilerin yayınlanmaması için Google kolları sıvamaya başladı.

Güneydoğu Asya ülkesi Vietnam’ın Cuma günü yaptığı açıklamada, google Inc'in ana şirketi Alphabet, Vietnam'daki komünist hükümet ile birlikte platformlardaki "zehirli" ve yasa dışı bilgileri bastırmak için çalışacaklarını söyledi.

Şubat ayında, Vietnam, Facebook ve Google'ın Youtube uygulamasındaki "zehirli" hükümet karşıtı ve saldırgan içeriklerden şikayet ederek, yerli ve sosyal medya firmalarını bir çözüm bulana kadar reklam yayınını durdurmaya zorlamıştı. Hatta Vietnam’da bu tür suçları işleyen kişiler hapis cezasına çarptırılmaya başlanmıştı.

Alphabet, Cumhurbaşkanı Eric Schmidt ile Cuma günü Hanoi'de bulunan Başbakan Nguyen Xuan Phuc'e toplantıda güvence verdi, hükümet web sitesinde de bunu resmi bir şekilde belirtti; "Bay, Eric Schmidt, Vietnam kanunlarına aykırı “zehirli” adı verilen bilgilerin kaldırılması için Vietnam ile sıkı bir işbirliği içinde olacak ve ülkede temsilci bir büro açmayı düşünecek."

Ancak Vietnam, Vietnam'daki bir büro için acil bir planın bulunmadığını söyledi. Sözcü Taj Meadows, bir e-postada, "Dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerden kaldırma talepleri konusunda net politikalarımız var ve bu politikalar değişmedi.” dedi.

"Resmi işlemler yoluyla yasa dışı olduğuna inandığımız içerikleri bize bildirmeleri için hükümetlere güveniyoruz ve uygun olduğunda kapsamlı bir inceleme sonrasında bunları kısıtlayacağız." dedi.

Schmidt, başbakanın görüşülmesinin yanısıra teknolojiden sağlığa değişen alanlarda çalışan Vietnamlılarla bir araya geldi ve şarkıcı ve aktivist Mai Khoi de dahil olmak üzere sanat etkinliklerine katıldı.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık